Баскетболістка Олена Левченко вчора після 15 діб арешту не без “пригод” вийшла на свободу. Спочатку її затримали “по іншій справі”, але на цей раз присудили штраф. Однак просто випустити сміливу спортсменку влада злякалася і потайки відвезли її додому.

“Вранці стало відомо, що баскетболістка Олена Левченко залишилася під арештом, відсидівши 15 діб за звинуваченням за участь в несанкціонованих масових заходах. Рано до Окрестіно зустрічати її приїхали батьки, вболівальники і відомі спортсмени, але в 7.20 їм повідомили що Олена затримана ще на 72 години по іншому епізоду.

Засідання у новій справі Левченко почалося о 12.00 і проходило в суді Ленінського району Мінська. Олену судили за тією ж статтею (ч. 1 ст. 23.34 КоАП), але вже за участь в несанкціонованому масовому заході 20 вересня. Раніше вона отримала 15 діб за участь в марші 23 серпня.

Суддя оголосила звинувачення в адміністративній справі: 20 вересня Левченко порушила порядок проведення масового заходу. Вона рухалася по проїжджій частині проспекту Переможців і несла плакат «Народ чемпіон».

У відповідь Левченко сказала, що не свідчитиме проти себе. Вирок оголосили о 14.30.

Підсумкове рішення суду – штраф 30 базових величин (810 рублів) “, – повідомляє Білоруський фонд спортивної солідарності.

Біля ізолятора на Окрестіна зустрічати Левченко зібралися друзі, рідні та просто небайдужі білоруси, але зустріти сміливу спортсменку їм не вдалося.

З Окресіина її не відпустили до присутніх біля стін будівлі людей і її батьків. Без попередження Левченко потайки відвезли і залишили біля її будинку, передає Трибуна.

Нагадаємо, під час суду по відеозв’язку Олена розповіла про умови утримання: “Немає гарячої води, не можна ходити в душ, забрали матрац, забрали постільну білизну, спати доводиться на холодних металевих балках, погіршилося здоров’я і допомога не надається, є запалення по жіночій частині, з’явилися воші “”.

Левченко була затримана 30 вересня і заарештована за участь в несанкціонованому заході. Вона повинна була вийти на свободу в четвер. Однак вранці 15 жовтня стало відомо, що їй продовжили арешт ще на три доби.

До слова, Олександр Лукашенко точно буде включений в майбутній списку санкцій по Білорусі, але термінів появи цього списку поки назвати не можна, заявив “Інтерфаксу” в четвер Петер Стано, офіційний представник глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

“Так, Лукашенко увійде в новий список, і про це говорив високий представник ЄС із закордонних справ на його прес-конференції після засідання Ради ЄС на рівні глав МЗС у понеділок, 12 жовтня”, – підтвердив прес-секретар.

Він нагадав висловлювання Борреля на прес-конференції раніше в жовтні: “Сьогодні міністри підтвердили, що пан Лукашенко не має ніякої демократичної легітимності і політично дали своє” зелене світло “, щоб почати підготовку наступного пакета санкцій, який включить самого Лукашенка”.

“Але немає ніякого точного графіка. Налаштовані на те, щоб другий список був підготовлений дуже швидко. Вважаю, що мова може йти від декількох днів до декількох тижнів “, – пояснив Стано.

“У робочих групах ця робота вже розпочалася”, – додав представник Борреля.

Рада ЄС із закордонних справ, яка засідала в минулий понеділок в Люксембурзі, прийняв висновки з подій в Білорусі, в яких підтверджувалася готовність Євросоюзу ввести санкції проти офіційних осіб країни.

У висновках ради вказувалося на “готовність ЄС прийняти подальші обмежувальні заходи відносно організацій і високопоставлених посадових осіб, в тому числі Олександра Лукашенка”.

Рада рішуче засудила “насильство, що застосовується білоруською владою проти мирних демонстрантів”, і закликала звільнити всіх затриманих осіб, включаючи політичних в’язнів.