США і Європа не задоволені відновленням відкритої агресії між Росією й Україною після обстрілу російськими прикордонниками українських кораблів у Керченській протоці.

Таку заяву зробив американський президент Дональд Трамп, коментуючи нещодавні події у водах біля анексованого Криму, передає Reuters.

"Нам не подобається те, що відбувається. І, сподіваюся, проблему залагодять", — сказав він.

За словами президента США, "Європі це теж не подобається, і вони працюють над цим. Ми всі разом працюємо над цим".

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Раніше Європейський Союз і НАТО зажадали від Росії й України відновити свободу пересування у Керченській протоці й не загострювати ситуацію в Азовському морі.

Нагадаємо, що вранці 25 листопада прикордонний корабель РФ протаранив буксир ВМС України під час планового переходу з порту Одеси в порт Маріуполя. У відповідь, незважаючи на провокації із боку РФ, група українських кораблів продовжила шлях до місця призначення.

Міністерство закордонних справ назвало провокацію із буксиром порушенням норм Статуту ООН і Конвенції ООН з морського права і закликало міжнародну спільноту до реакції.

Після цього російська сторона перекрила Керченську протоку і перекинула в район інциденту ударні вертольоти ЗС РФ. Пізніше до місця події прибули два російські штурмовики Су-25. Після цього окупанти на виході з Керченської протоки обстріляли і захопили три українські кораблі.