Комітет постійних представників країн-членів ЄС продовжив ще на півроку санкції проти Росії за порушення територіальної цілісності й суверенітету України. Санкції поширюються на 46 громадян РФ та 37 російських компаній, які безпосередньо причетні до агресії проти України.

«Комітет постійних представників підтвердив намір Ради ЄС продовжити на шість місяців застосування запобіжних заходів за дії, спрямовані проти української територіальної цілісності, суверенітету й незалежності (до 15 березня)», — йдеться у повідомленні Ради ЄС. Рішення має ще бути формально затверджено. Очікують, що відповідний законодавчий акт Рада ЄС ухвалить до 15 вересня, повідомляє УНІАН.

Учора бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США також визначило список російських компаній, на які буде накладено обмеження через окупацію Росією Криму та розпалювання конфлікту на Донбасі. Ідеться про 81 компанію, більшість із яких зареєстровано в Росії та Криму, чотири — в Індії та Гонконгу. Більшість компаній уже перебувають під американськими санкціями. Але цього разу до списку додалося ще 11. Мінторг США пояснив внесення їх до санкційного переліку тим, що вони працюють у «російському збройному секторі або супутніх секторах матеріально-технічного забезпечення». У Кремлі вже заявили, що мають намір вжити заходів у відповідь.