У середу, 20 січня Роздільнянський районний суд Одеської області прийняв рішення щодо убивці 11-річної Даші Лук’яненко – Миколи Тарасова. Хлопця засудили до 15 років позбавлення волі, але рідні загиблої та адвокат вважають, що вирок занадто м’який і збираються його оскаржувати.

Сам Тарасов заявляв, що до вбивства дівчинки причетні і його батьки, проте слідство їхню провину так і не довело.

15 років позбавлення волі і 800 тисяч гривень як компенсація батькові дівчинки – такий вирок 22-річному вбивці Миколі Тарасову. Нагадаємо, 13 липня 2019 року в селі Іванівка під Одесою зникла 11-річна Даша Лук’яненко. Дівчинка йшла з місцевого базару, де торгують її батьки, в школу на танцювальний гурток. Але в дорозі зникла.

Кілька днів її шукала поліція та волонтери. Під підозру потрапив будинок, у якому жила сім’я Тарасових, торговців на цьому ж ринку. Сюди привели собаки, які взяли слід дівчинки.

Поліція тричі обшукувала будинок і двір сім’ї, і тільки на третій раз одна з поліцейських звернула увагу на важкий запах із туалету у дворі будинку. Там, у вигрібній ямі, і знайшли тіло Даші. А вбивцею і ґвалтівником виявився молодший син сімейства.

Рідні Даші не очікували такого повороту подій на суді. Вся сім’я сподівалася, що Тарасову дадуть довічне ув’язнення за такий тяжкий злочин.

“Ми просто шоковані зараз, у нас немає навіть слів, щоб описати наш стан”, – сказав батько загиблої дівчинки Сергій.

За словами адвоката сім’ї Даші Рубена Степаняна, суд не поставив Тарасову статтю про наругу над трупом. Адже після вчинення злочину Тарасов кинув тіло дівчинки у вигрібну яму, закидав сміттям, і потім пішов грати на комп’ютері.

“Суд пішов на поводі в Європейського суду з прав людини, що зараз лояльний до педофілів”, – вважає Степанян.

Прокурор, який представляв обвинувачення під час суду, пояснив, що суд керувався тим, що вирок про довічне ув’язнення не дає злочинцеві можливості на перевиховання. А в ЄСПЛ вважають, що головне не тільки покарати винного, а й дати йому шанс на перевиховання.

“Такий м’який вирок, лише 15 років, загрожує тим, що людина може вийти і знову вчинити злочин, існує небезпека рецидиву”, – каже адвокат рідних дівчинки.

Бабуся Даші, Катерина, зі сльозами говорила, що злочинець може попросити про помилування і вийти на волю набагато раніше. Вона впевнена, що вбивці допомагали приховати сліди злочину його батьки.

“Він сам не зміг би вбити й так ретельно заховати сліди. Стверджують, що батьків у той час вдома не було, але думаю, що просто слідство провели поверхово. Адже першого дня, коли до них прийшли волонтери і поліція, мати нікого туди не пустила. Впустила тільки на другий день. І то, в будиночок, де у них стоять холодильники, вона знову ж таки не пустила, сказала, що немає необхідності. Він уже в тюрмі всьому навчиться і вийде незабаром на свободу”, – впевнена бабуся загиблої.

За словами прокурора, слідству не вдалося зібрати докази того, що батьки причетні до цього злочину. Хоча сам Тарасов говорив, що його батьки можуть бути вплутані. Він стверджував, що камені в вигрібну яму не кидав (слідство припускає, що це робилося для того, щоб підняти рівень рідини в ямі та приховати тіло дівчинки).

Крім того, за словами тата Даші, ніж, яким було скоєно вбивство, так і не знайшли. І Тарасов каже, що не пам’ятає куди він подівся, оскільки залишив його на місці злочину.

Під час суду Тарасов також заявляв, що злочин він скоїв для того, щоб помститися своєму батькові. Мовляв, його примушували до праці й весь час ставили як приклад Дашу. Батьки дівчинки й Тарасова торгували на одному ринку, їхні лотки розташовані майже один навпроти одного. Тарасов відзначав, що Даша була зразковою дочкою і допомагала батькам.

Тому він і вирішив таким чином помститися батькові – ніби-то перекласти провину за злочин на нього. Але всі ці слова Тарасова не знайшли підтвердження. Також психологічно-психіатрична експертиза не підтвердила того, що в дитинстві щодо Тарасова застосовувалося насильство.

На суді Тарасов намагався перерізати собі горло, однак обійшовся невеликим пораненням.

Батьки хлопця не були присутні на жодному засіданні суду. Від самого початку, коли стало відомо про те, що вчинив їхній син, мати публічно заявила, що відмовляється від нього. І не буде оплачувати послуги адвоката.