Джо Байден склав присягу і став 46-м президентом Сполучених Штатів Америки на офіційній церемонії у Вашингтоні.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Байдена привів до присяги голова Верховного суду Джон Робертс. Перед цим була виголошена молитва, а відома співачка Леді Гага виконала державний гімн США.

Байден виголошує свою інавгураційну промову, яка, як очікується, триватиме близько 20 хвилин.

Дональд Трамп не був присутній на церемонії. Він вже залишив Біли дім і попрямував до резиденції у Флориді. Замість нього присутній віцепрезидент Майк Пенс.

Через пандемію коронавірусу і підвищені заходи безпеки церемонія не була схожа на жодну попередню в американській історії.

На події в США уже відреагував і український лідер Володимир Зеленський.

“Спостерігаємо за інавгурацією нового президента США у новому офісі на Банковій, я буду радий вітати @JoeBiden у всім відомому Києві. Я впевнений, наші відносини будуть покращені”, – написав у своєму твітер президент України Володимир Зеленський.

“Дивимося інавгурацію президента США разом з Президентом України Володимиром Зеленським та тимчасовою повіреною Сполучених Штатів в Україні Крістіною Квін.

Упевнений, відносини наших країн мають вийти на новий рівень.
Ще виступаючи у Верховній Раді України у 2015 році, Джозеф Байден обіцяв завжди говорити про Україну. І він багато разів стримав своє слово”, – написав глава ОП Андрій Єрмак на своїй сторінці у Фейсбук.