Не так давно у межах «РобиВибори» Я. Грицак, відомий історик, розповів на лекції про покоління. Нове покоління народжених з 1985-2005 рр. Це молоді люди, які вже встигли вивчитись за новими принципами, побачити по-інакшому світ. Кожне нове покоління як повторення попереднього, проте швидше. Сьогодні молодь не терпить того про, що раніше змовчували. Революція Гідності показала «гідність» нового покоління, довела що можуть студенти, подекуди учні та молоді робочі. Зрозуміло, що між ними прокрадалось «старше» покоління, проте «дорога молодих».

І не тільки в Україні активно функціонує та розвивається нове покоління. Ці молоді люди притаманні кожній державі, яка свого часу сформувалась як така. Масові акції протесту останнім часом охоплюють країни Євразії. Покоління бажає бачити роботу та добробут у якому та могла б розвиватися. Про акції Гонконгу всі вже чули. Та цього тижня світ охопило ще кілька протестів.

У Німеччині почався найбільший за всю історію залізничного концерну Deutsche Bahn страйк машиністів (він триватиме до наступного тижня). А у Франції фермери виступили за полегшення адміністративних процедур і скасування численних сільськогосподарських норм. У Британії, у рамках святкування Ночі Гая Фокса, активісти возили вулицями опудало президента РФ Володимира Путіна, одягненого тільки в зелену нижню білизну, верхи на танку. На завершення "параду" опудало урочисто спалили. Подібні акції також пройшли в низці європейських міст, у тому числі в Лондоні і Берліні, а також у Камбоджі, Чилі, Канаді, США та Мексиці.

І найобговорюваніший протест цього тижня стався у Бельгії. Це була наймасовіша демонстрація в країні з середини ХХ століття.

Бельгійські працівники, як повідомляє Nieuwsblad, незадоволені тим, що в результаті урізання новою владою бюджетних витрат і корекції податкової політики купівельна спроможність скоротиться у двох третин економічно активного населення королівства. Також містяни невдоволені підвищенням пенсійного віку з 65 до 67 років і заморозкою індексації цін відповідно до інфляції.

Так на вулиці вийшли бюджетними. Це все організували профспілкові організації. Вони вивели на демонстрацію, за різними даними, від 100 до 150 тисяч осіб. Та не все було так гладко. Наприкінці акції почалися сутички з поліцією, які в підсумку переросли в запекле протистояння, повідомляє NEWSru.com з посиланням на Standaard.

Учасники акції переконують, що поліцейські влаштували провокацію. За словами організаторів, співробітники правоохоронних органів ближче до кінця акції запустили в ряди протестувальників "агентів" (наша відповідність – «тітушок»), які спровокували молодих людей на протистояння з правоохоронцями. У поліції цю інформацію поки не прокоментували.

За даними RTBF, згодом у районі Південного вокзалу бельгійської столиці агресивно налаштовані молоді люди почали ламати асфальт (наша відповідність – «бруківка») і кидати його в співробітників правоохоронних органів. Під час зіткнень з поліцією активісти перевертали машини, трощили вітрини магазинів. Обличчя деяких були закриті шарфами і капюшонами.

Більше того, групі молодих людей вдалося проникнути до будівлі Бельгійської федерації промислових підприємств. Потім до будівлі пробралися інші учасники акції протесту. У підсумку приміщення виявилося блоковане демонстрантами (наша відповідність – «ОДА»).

У відповідь на дії активістів правоохоронці використовували сльозогінний газ і водомети, у цей час на вулиці було близько 9 градусів.

Нове покоління, яке тепер стає перед вибором власного майбутнього, воно не збирається чекати на покращення. Агресивно, емоційно, категорично – ось так хоче творити своє майбутнє. Акції, які охоплюють світ продовжуються. І можна говорити, що найближчим часом, звичайно, поки не поміняється тип політики владної верхівки країн, змін чекати не варто.

 

Автор: Yavkubi