В опитуванні “5 запитань від президента”, яке проводила компанія “Зе Медіа”, взяли участь близько 5 млн українців.

Про це 26 жовтня заявив глава партії “Слуга народу”, перший заступник голови однойменної фракції у Верховній Раді Олександр Корнієнко.

“Стосовно кількості людей, які взяли участь, то це приблизно половина тих, хто проголосував у день виборів. Тобто близько 5 мільйонів громадян взяли участь у цьому опитуванні”, – сказав він на брифінгу в штабі партії.

Він нагадав, що фінансувалося опитування партією “Слуга народу”, а організовувалося компанією “Зе медіа”, у якій “є повна акредитація і можливості проводити соціологічні дослідження”.

“Її засновником є професійний соціолог. Із цією компанією ми працюємо вже не вперше, ми працювали з ними й на парламентських виборах. Вони погодилися організувати це опитування, організувати волонтерів-інтерв’юерів, логістику тощо”, – уточнив Корнієнко.

Політик підкреслив: оскільки партія “Слуга народу” відмовилася від державного фінансування, то виділені на опитування кошти – це спонсорська допомога донорів партії.

“Яких багато, вони представляють малий і середній бізнес, їх більш ніж 300 за останній час, напевно, було. І у звіті НАЗК, коли ми його подамо, на всі ці питання можна буде отримати відповіді”, – сказав він.

Нагадаємо, всеукраїнське опитування, яке в день місцевих виборів 25 жовтня ініціював Зеленський, викликав низку скандалів.

Так, українці масово відмовлялися брати в ньому участь, а деякі, навпаки, змогли проголосувати кілька разів.

Наприклад, у Хмельницькому координатор “Громадянської мережі “Опора”, блогер Андрій Попик зумів сім разів поспіль взяти участь в опитуванні президента.

Втім, організатори опитування “5 запитань від президента” назвали ситуацію в Хмельницькому підготовленою провокацією.

А в Комітеті виборців України відзначили, що опитування призвело до низки конфліктів і окремих порушень виборчого законодавства в день голосування.

Водночас стало відомо, що пропрезидентська партія “Слуга народу” здобуває першість на місцевих виборах в обласні та районні ради України.

Про це 26 жовтня на брифінгу заявив голова політсили Олександр Корнієнко. За його словами, статистика базується на підсумках одночасного підрахунку “Слуги народу” на 49% виборчих дільниць.

Корнієнко зазначив, що попередні результати його партії виглядають так:

  • Обласні ради – 20%.
  • Районні ради – 17%.
  • Голови об’єднаних територіальних громад – 146, або ж 15% (інформація з 17 областей, де вже пройшов підрахунок голосів).

Крім того, Корнієнко виокремив перемогу за одночасним підрахунком кандидата від “Слуги народу” на довиборах до Верховної Ради в 208 окрузі (Чернігівська область) – Анатолій Гунько випереджає лідера РПЛ Олега Ляшка приблизно на 1 400 голосів.