Ситуація на Херсонщині кардинально змінилася. Так, становище російських окупаційних військ на лівому березі Дніпра в цій області є плачевним. Зокрема, окупанти не можуть контролювати розширення сірої зони на лівому березі Дніпра, у них почалися проблеми з логістикою, але при цьому ознак відведення військ російське командування не демонструє.

Про це розповів оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко.

Експерт нагадав, що російські окупанти сконцентрували свої основні сили на дуже вузькій у глибину ділянці протяжністю близько 40 км. Причому на ділянці вже не працює логістика першого рубежу – дорога, що веде від Олешок через Піщанівку на Козачі Лагері, Кринки, Корсунку і так до Нової Каховки.

«Тобто, використовувати цю логістику для ефективної протидії розширення сірої зони РОВ вже не можуть. При цьому сіра зона починає пробувати ліс у Кринок на смак, а там менше 3-х кілометрів до основної логістичної артерії 2206», — заявив Олександр Коваленко.

За словами військового оглядача, окупанти на цьому напрямку ще не ввели в бій свої основні сили, а якщо вони зроблять це на даному етапі, то на інших ділянках ситуація для противника може вийти з-під контролю.

Олександр Коваленко також прокоментував повідомлення від пресслужби командування угруповання «Дніпро» окупантів, в якому йдеться про рішення про перегрупування російських військ на «вигідніші позиції на схід від Дніпра», яке вони потім поспішили спростувати.

На думку експерта, це не було вкиданням, а схоже, що у УВ «Дніпро» вже є таке повідомлення для ЗМІ на випадок чергового “жесту доброї волі”, просто хтось у пресслужбі трохи поспішив.

Варто додати, що раніше була інформація, що з деяких населених пунктів на лівому березі росіяни починають потроху відступати. Проте чи може це стати масовим явищем на півдні, та чи варто очікувати «жестів доброї волі».

Про це розповів військовий експерт, журналіст і спікер Генерального штабу ЗСУ в 2014-2017 рр. Владислав Селезньов.

«Звісно, нам усім хочеться добрих новин з фронту. Але війна – це річ раціональна, і деякі дії окупантів є системними та плановими. Вони прибирають зі своїх обʼєктів речі, які їм не потрібні тут і зараз, але точно мають достатню кількість ресурсів, щоб далі тримати оборонні рубежі. Ворог точно не збирається тікати, допоки він матиме можливість вести оборонні бої. Йому вкрай важливо убезпечити сухопутний коридор, який зʼєднує окуповані Донецьк та Крим. Згаданий мною генерал Бен Ходжес, колишній командувач військами США в Європі, неодноразово попереджував, у тому числі і військово-політичне керівництво України, що ворог намагатиметься створити той самий сухопутний коридор та дістатися до дніпровської води, щоб забезпечити нею тимчасово окупований Крим. Здається, що його раніше не надто чули, але де-факто те, про що говорив Бен Ходжес, справдилось. Зараз він говорить, що Крим можна звільнити, але для цього українській армії потрібні ресурси. На жаль, ми бачимо, що західні партнери не надто добре чують високоповажного генерала – тривають дискусії, ми часто чуємо глибоке занепокоєння, але конкретних дієвих кроків, які б мали реалізувати план щодо передачі Україні зброї для перемоги, немає. Ми маємо зброю тільки для того, щоб не програти, але цього замало для виконання ключової мети – звільнення України до кордонів 1991 року», — наголосив експерт.

Варто зауважити, що ЗСУ вже просуваються на херсонське лівобережжя не лише з північного напрямку. Однією з основних цілей української армії є блокування логістичних маршрутів, за допомогою яких окупанти отримують поповнення боєкомплектів та живої сили. Поки що основна боротьба йде безпосередньо біля берега Дніпра, але просування вглиб рано чи пізно буде неминучим.