Для того, щоб президент РФ звільнив Олега Сенцова, його особисте звернення із клопотанням про помилування не є обов’язковою умовою.

Для свого помилування Олег Сенцов має сам написати прохання Володимиру Путіну. Про це заявили в Адміністрація президента Росії. У листі до матері українського режисера, яка просила про помилування сина, російські чиновники написали – Сенцов до Путіна має звернутися особисто. Свою заяву бранець Кремля може передати через адміністрацію виправної колонії у Лабитнанзі. Тоді і клопотання його родичів враховуватимуться. Також Кремль наголосив, остаточне рішення про долю ув`язненого ухвалює сам президент Росії. 

Про це перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко написала у facebook.

«Кремль бреше! Н. Савченко не просила про помилування! Цинізм, але про її помилування просили родичі вбитих на Донбасі російських журналістів, абсолютно сторонні їй люди. Й нічого, спрацювало, бо то був кремлівський сценарій. Відсутність особистої челобітної не завадила Путіну помилувати Надію», – нагадала Геращенко, коментуючи листа з РФ матері Сенцова, про те, що, мовляв, процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого.

«Кремлівські нелюди, циніки, вбивці. Путін знає, що Олег ніколи не напише челобітну. РФ реалізовує сценарій повільного вбивства Олега…. В мами Сенцова в неділю був день народження. Вона чекала найбільший подарунок – повернення сина. Отримала мерзотного листа з Кремля», – заявила перший віце-спікер.

Вона додала, що також ані Ахтем Чийгоз, ані Ільмі Умеров не писали ніяких прохань про помилування. 

Наразі Сенцов не збирається припиняти голодування з вимогою звільнення з російських в'язниць українських політичних в'язнів, хоча і вважає свій стан "предкрітіческім". Про це заявила правозахисниця Зоя Светова.

Відзначено, що з Сенцової вона зустрілася в колонії в Лабитнангі, де засуджений громадянин України відбуває покарання.

"Він в тверезому розумі і пам'яті, намагається працювати, читати. Він сильний духом, вірить, що все, що він робить, правильно", – сказала Светова.