Глава Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що найближчим часом не варто очікувати кардинальних перестановок в Кабінеті міністрів, а ВР допрацює до кінця скликання.

Про це він заявив в ефірі NewsOne в суботу, 12 вересня. При цьому він визнав теоретичну можливість того, що відбудуться ротації в економічному блоці.

“Теоретично можливо (ротації в Кабміні). Це може бути ініційовано навіть одним народним депутатом, а зал буде визначатися: підтримати чи відхилити цю пропозицію”, – сказав Разумков.

Спікер Ради заявив про марні очікування кардинальних перестановок у всьому Кабміні найближчим часом.

“Не думаю, що ми найближчим часом будемо бачити глобальну ротацію в Кабінеті міністрів. Колеги виступали з критикою деяких міністрів. З чимось я можу бути згоден, з чимось, я думаю, ні”, – пояснив він.

Разумков також вважає, що парламент ІХ скликання допрацює до кінця своєї каденції. За його словами, на сьогоднішній день немає законних підстав для дострокового припинення повноважень нинішнього скликання парламенту.

“Якщо ми говоримо про те, скільки пропрацює Верховна рада, то я думаю, що вона пропрацює до кінця своєї каденції, як це і передбачено Конституцією”, – підкреслив він.

Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що готовий виконати можливе рішення президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

Як заявив спікер в інтерв’ю “Українським новинам”, якщо для розпуску Ради будуть конституційні підстави, то він, як і будь-який інший законослухняний громадянин, буде їх виконувати.

“Але я впевнений, що порушувати Конституцію також ніхто не буде, тому будемо виходити з реалій. Станом на сьогодні таких підстав немає. Чи з’являться вони завтра або через місяць, я, на жаль, не можу Вам відповісти. Або не з’являться і нова каденція буде через 4 роки. Подивимось”, – зазначив Разумков.

За його словами, підстави для дострокового припинення повноважень парламенту чітко виписані в Конституції.

“Станом на сьогодні жодна з них, на мій погляд, не може бути застосована до чинної Верховної Ради України. Коаліція є, ми працюємо більш ніж регулярно, уряд працює. Жодних підстав для дострокового припинення повноваження я поки що не бачу. Сподіваюся, що вони не з’являться”, – підкреслив спікер.

Він додав, що ефективність роботи народних депутатів є різною.

“Бувають дні, коли ми ухвалюємо все дуже швидко, якісно, оперативно, а бувають важкі дні. Це залежить і від законопроєктів, які виносяться в зал. По-різному буває, життя мінливе, сьогодні вам легше, завтра може бути настрій інший. Але ви розумієте, настрій не повинен впливати на Конституцію і закони. Вони для того й написані, щоб працювати незалежно від того, який у вас настрій”, – вважає Разумков.