На відміну від Петра Порошенка Володимир Зеленський одразу після приходу до влади задекларував свої іноземні компанії, відмовився від них і разом із командою заборонив використання офшорних юрисдикцій без сплати податків із 2022 року.

Про це сказав голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на брифінгу.

«Людина прийшла і одразу відмовилась від таких практик в бізнесі. І не лише сама, а й всім заборонила», – наголосив він.

Данило Гетманцев пояснив, що «95 квартал» і Володимир Зеленський використовували іноземні компанії виключно для ведення бізнесу, а не ухилення від податків.

«Жодних коштів із держбюджету чи від державних структур компанії не отримували. Це бізнес, що зростав і заробляв на очах людей. Зазначу, що в медійній площині є певні правила ведення бізнесу.

Якщо йдеться про телевізійні продукти, то вони реалізуються в інших юрисдикціях, не в Україні. Для «95 кварталу», до речі, це було проблемою. Адже виробництво продуктів було в Україні, а отримуючи за кордоном гроші, вони заводили їх звідти із втратами. Звичайно, вигідніше було працювати в Україні і використовувати не іноземні, а українські компанії. Але, на жаль, склалась така ситуація, що вони не могли вчинити інакше, як і 99% нашого бізнесу, що також офшори використовує», – пояснив голова комітету.

Політик нагадав, що саме за Зеленського було ухвалено закон, за яким з 2022 року діє норма, що унеможливлює використання офшорних юрисдикцій для ухилення від оподаткування. Також було ухвалено закон про автоматичний обмін податковою інформацією, і тепер податкова знатиме про всі активи, що ховаються за кордоном у будь-якій формі.

«І проєкт Pandora Papers якраз чітко показав відмінність: хто лише говорив про офшори і нічого не робив для їхньої заборони, а хто прийшов і виконав обіцянку», – підсумував він.

Додамо, що нещодавно Президент Володимир Зеленський заявив, що розслідування “Слідство.Інфо” за матеріалами Pandora Papers про офшори, які використовував Зеленський і його соратники, не містить нічого нового, і запевнив, що не займався відмиванням грошей.

“Чесно кажучи, сюжет не дуже, я вам кажу як професіонал. По-перше, нічого нового, це було для мене як дежавю. У 2019 році все те саме кіно я бачив на каналах олігарха Порошенка, який показував, тому що розумів, що проти мене бруду ніякого немає”.

“Радий, що жодної нової деталі я не побачив. Це говорить про те, що з 2019 року на мене як на президента України нічого товариш Петро так і не знайшов”.

Зеленський не став заперечувати, що в 2012 році використовував офшорні компанії.

“За часів пана Януковича тоді всі структуризували свій бізнес, особливо бізнес, пов’язаний зі ЗМІ. Всі канали мали компанії за кордоном, абсолютно всі. Тому що це була можливість, щоб на тебе політика не впливала. У “Кварталу 95” була сатира, всі тиснули, всі хотіли впливати. Податкова ходила до нас якщо не щодня, то щотижня, і для таких речей було… називалося “структурування бізнесу” студії “Квартал 95″”, – пояснив він.

Разом з тим, президент підкреслив, що ані він, ані жоден член “Кварталу 95” не займалися відмиванням грошей.

“Відмиванням в 2012 році ніяких грошей, і з 2012, і з 2001, і з 2019 не займався ні я, ні жоден член студії “Квартал 95″. Ми займалися виключно творчістю”, – сказав Зеленський.

Як відомо, 3 жовтня організація “Слідство.Інфо” оприлюднила свій фільм-розслідування “Офшор 95”, що базується на глобальному витоку документів Pandora Papers.

Документи частково підтвердили схему переказування коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм президента Володимира Зеленського та його соратників.