Лідер партії "Громадянська позиція", екс-міністр оборони України (2005-2007 рр) Анатолій Гриценко жорстко відповів на адресований йому випад нардепа від фракції БПП Івана Винника з приводу ситуації з Росією.

Емоційний діалог відбувся ввечері 13 серпня у ефірі NEWSONE у програмі "Великий вечір" з Тиграном Мартиросяном.

Винника включили в ефір по телефону, і ведучий поставив йому запитання з приводу нового звіту ОБСЄ, де зафіксовані чергові військові порушення на Донбасі.

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Нардеп замість того, щоб прокоментувати звіт, почав висувати звинувачення на адресу Гриценка, стверджуючи, що російська агресія проти України почалася ще у 2003 році із ситуації з Тузлою, а потім продовжилася на дипломатичному рівні у 2005 році, коли Гриценко став міністром.

На вказаний випад Гриценко відповів, що знав про російську загрозу на той час і вживав заходів.

"Ой, прости господи. Коли людину запитують абсолютно конкретно, то ти відповідай. А тут я бачу дві речі. Перша – темники, друга – словесний понос", – прокоментував екс-міністр випади нардепа.

"Людина якби захотіла вивчити, яке було ставлення до Росії в той період, якби у нього (Винника, – ред.) був допуск, а поки він 300 млн не віддасть кредиту ("Наші гроші" у 2016 році з посиланням на рішення Апеляційного суду Києва від 19 жовтня повідомили, що Винника обмежили у праві виїзду за межі України у зв'язку із заборгованістю перед "Альфа-Банком" і "ПриватБанком" на суму 371 млн грн, – ред.), то його навіть з країни не випускають, ніхто йому не дасть допуск три нулі до документів особливої ​​важливості, він почитав би стратегічний бюлетень, підготовлений тоді в той період ", – додав Гриценко.

Екс-міністр розповів, яких вживав заходів.

"Російська Федерація (розглядалася, – ред.) як фактор загрози. І тоді (приймалися, – ред.) конкретні дії, щоб готуватися до цього, зокрема переміщення комплексів протиповітряної оборони в Донецьку і Луганську області з Одеси, в тому числі переміщення систем залпового вогню в Суми з Кременчука ", – зазначив Гриценко.