На Луганщині Збройні сили України просуваються вперед біля Сватового та Кремінної. Про ситуацію деокупації регіону розповів 17 грудня голова військової адміністрації Луганської області Сергій Гайдай в ефірі національного телемарафону, повідомляє Gazeta.ua.

“Російські скупчили у Сватово величезну кількість особового складу та техніки, намагалися провести контрнаступ, але нічого їм не вдається. Водночас від спецназівців РФ продовжуються провокації – вони нібито намагаються здатися в полон, а потім обстрілюють наші позиції”, – йдеться у повідомленні. .

Тим часом росіяни депортують дітей із тимчасово окупованої Луганщини. Їх відправляють на примусове “оздоровлення” чи так зване лікування до Росії, а потім не повертають. Окупанти також вивозять обладнання з Сєверодонецького об’єднання “Азот” до Росоші, де є аналогічний завод.

Сергій Гайдай сподівається, що підрозділи Сил оборони наприкінці зими зможуть вийти на лінію розмежування 2014 року, а в 2023 році – деокупувати усю територію Луганської області.

“Враховуючи те, наскільки вони (російські війська) підготувались, скільки туди стягнули сил, засобів і всього, – буде дуже важко… Я дуже хотів би, щоб ми на новий рік все ж таки зайшли в Кремінну. Я впевнений, що наприкінці зими ми можемо вже вийти на лінію розмежування, там була окупація з 2014-го року, і врешті-решт у 2023 році – звільнити всю Луганську область”, – сказав Гайдай в інтерв’ю, частина якого розміщена у Facebook.

До слова, в районі Сватового розгорнуто частини “елітної” 1-ї гвардійської танкової армії Росії. Вона зазнала втрат на початку повномасштабного вторгнення та під час втечі на Харківщині. Окупанти також вибудували систему траншей, але глибина оборони залишається неясною.

Такими відомостями поділилися в британській розвідці в традиційному щоденному звіті про ситуацію на фронті. У зведенні сказано: “Ймовірно, елітна 1-ша танкова армія зазнала важких втрат на початку війни, в тому числі під час відступу з Харківської області у вересні 2022 року. В даний час вона, ймовірно, частково посилена мобілізованими резервістами, хоча і залишається значно нижче затвердженої чисельності — понад 25 000 осіб”.

У британській розвідці також повідомили, що окупанти вирили систему траншей загальною протяжністю 60 кілометрів між Сватовим і російським кордоном. Але незважаючи на тривалість робіт по зміцненню захисту, глибина оборони рашистів залишається неясною.

“Ефективність оборонних операцій 1-ї танкової армії та інших формувань буде в значній мірі залежати від ступеня взаємної підтримки позицій для відступу”, — підсумували в британській розвідці.

За даними аналітиків, на лінії Сватове-Кремінна окупанти переважно обороняються від українських захисників. В районі Бахмута загарбники мають поступове просування і ведуть наступальні операції в районі Авдіївки-Донецька. Невеликі російські штурмові групи чисельністю 15-20 осіб намагаються прорватися вглиб українських позицій. Як повідомив голова ЛОВА, на Сватівському та Кремінському напрямках погода сприяє просуванню ЗСУ.