Журналіст Сергій Іванов наголосив, що нові підозри Віктору Медведчуку оголосили за дуже серйозними статтями: держзрада та сприяння тероризму. Тепер він може “переїхати” до СІЗО і почати здавати всіх тих, про кого мовилося на аудіозаписах.

За словами Іванова, Медведчуку здавати – не звикати, тому він впорається. Журналіст зауважив, що, на його думку, жодна притомна людина не сумнівалася, що бізнес Медведчука міг безперешкодно функціонувати тільки за підтримки чинного у той час президента Петра Порошенка.

Іванов наголосив: заради цього бізнесу відправили у відставку уряд та зірвали міжнародні контракти з ПАР. Окрім того, на підконтрольній території зареєстрували фірми-прокладки бойовиків.

Я вважаю, що це – злочинна змова і що Порошенко має опинитися поруч з Медведчуком як спільник. Спільними мають бути не лише гешефти з голосуваннями, а й відповідальність, – наголосив Іванов.

Журналіст також зауважив, що ці факти нібито були відомі у 2015 – 2016 роках.

Як відомо у ніч на суботу, біля вілли Порошенка відбулися сутички між мітингувальниками, які прийшли до колишнього президента з питаннями про Медведчука, після брифінгу Баканова та Венедіктової.

Зазначимо, що слідчі СБУ перевірять причетність п’ятого президента Петра Порошенка та ексглави Нацбанку Валерії Гонтаревої до справи Віктора Медведчука.

Про це сказав глава Служби безпеки України Іван Баканов під час брифінгу з Генпрокуроркою Іриною Венедіктовою.

Очільник СБУ зауважив, що в інтересах слідства він не розголошує інших фігурантів справи Медведчука. За словами Баканова, у частині питання щодо Порошенка та Гонтаревої – це “складне питання”.

Разом із тим, з огляду на те, що ми побачили, іншого варіанту, ніж відпрацьовувати версію причетності пана Порошенка та пані Гонтаревої до цього процесу, просто неможливо,– додав він.

Баканов пояснив, якщо відповідні докази будуть зібрані, СБУ вийдемо на один брифінг до журналістів та повідомить про це суспільству. Водночас Баканов наголосив, що наразі підстав вручати ще комусь підозри у правоохоронців немає.

У Порошенка само собою назвали ці звинувачення “димовою завісою”

У спільній заяві партії “Європейська Солідарність” переконані, що представники влади відпрацьовують версію причетності Порошенка та Гонтаревої до справи Медведчука, щоб “відвернути увагу від витоку документів Pandora Papers”.

Сам Петро Порошенко відкидає звинувачення і вважає їх класичним взірцем сфабрикованих політично вмотивованих справ.

Щоб створити димову завісу і відволікти увагу суспільства від злочинів влади, виявлених розслідувачами, правоохоронці за прямою вказівкою Зеленського намагаються реанімувати свій давній і абсолютно бездоказовий фейк про нібито зв’язок Порошенка із Медведчуком,– мовиться у заяві “Європейської Солідарності”.

Додамо, що 8 жовтня Медведчуку повідомили підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації.

У чому звинувачують Медведчуку:

  • За даними слідства, після окупації Донбасу Росія вирішила зірвати плани України щодо закупівлі вугілля на світовому ринку, зокрема, в ПАР.
  • Саме за посередництва Медведчука і відбулася змова з українськими чиновниками, які створили штучні перешкоди для поставок вугілля з ПАР.
  • Згодом, як вважає слідство, за сприяння кума Путіна організували незаконні схеми для поставок вугілля з окупованого Донбасу на державні підприємства України.
  • Слідство отримало аудіозаписи, на яких нібито Медведчук спілкується з реалізації незаконних схем з представниками російської влади.