У Великій Британії помер легендарний кінорежисер Алан Паркер. Засновнику Британської гільдії режисерів і голові Британської ради кінематографії було 76 років.

Про смерть Алана Паркера стало відомо в п’ятницю, 31 липня. За інформацією The Independent, автор фільмів “Багсі Мелоун”, “Опівнічний експрес”, “Стіна” та інших пішов і життя після тривалої хвороби.

Алан Паркер, який народився 14 лютого 1944 року в місті Матлок, Велика Британія, став однією з найважливіших фігур кінематографу другої половини ХХ століття.

Кінорежисер отримав сім нагород Британської кіноакадемії і двічі був номінований на премію “Оскар” як найкращий режисер. 2002 року Паркер був удостоєний звання рицаря, а за фільм “Птаха” отримав Гран-прі Каннського кінофестивалю-85.

Серед найвідоміших робота Алана Паркера “Опівнічний експрес”, “Евіта” з Мадонною і Антоніо Бандерасом, “Птаха”, “Життя Девіда Гейла” з Кевіном Спейсі і Кейт Вінслет, фільм “Стіна”, знятий на музику знаменитого альбому Pink Floyd “The Wall”, а також “Серце Ангела”, головні ролі в якому виконали Міккі Рурк і Роберт де Ніро.