У Instagram Олексія Навального з’явився відеозапис, зроблений членами його команди незабаром після отруєння. У повідомленні соратники політика пояснюють, що пляшечка, на якій були виявлені сліди отруйної речовини, була знайдена в номері готелю в Томську.

Про це повідомляє РБК.

«Майже відразу співробітники ФБК, які залишилися в Томську, дізналися про те, що трапилося. У цей момент була зроблена єдино можлива річ. Вони викликали адвоката, піднялися в номер, з якого тільки що виїхав Навальний, і почали фіксувати, описувати і упаковувати все, що там знайшли. В тому числі, і пляшки з-під готельної води», – йдеться в пості.

Серед цих речей були пляшки з водою – пізніше на одній з них виявили сліди отрути. Це дозволяє зрозуміти, що політика отруїли ще до вильоту з Томська.

“Саме на пляшці з томського номера німецька лабораторія виявила сліди” Новачка “. А потім ще три лабораторії, які брали аналізи у Олексія, підтвердили, що Навальний був отруєний саме їм. Тепер ми розуміємо: це було зроблено до того, як він покинув свій номер, щоб поїхати в аеропорт”, – йдеться в пості.

Видання “Проект” уточнює, що в лобі готелю і у номера Навального є камери, записи з яких могли б допомогти зрозуміти, що сталося. Але силовики повністю вилучили сервера системи відеоспостереження в готелі і саму техніку, що забезпечує доступ до неї. У зв’язку з цим відеоспостереження в готелі зараз не ведеться, розповів виданню співробітник готелю.

Четвертого вересня німецьке видання Der Spiegel повідомило, що сліди “Новачка” були виявлені в тому числі на шийці пляшки, з якої пив Навальний. Її зберегли близькі політика і згодом передали медикам у Берліні. Пізніше висновки про “Новачку” підтвердили експерти з Франції та Швеції