Своїми ультиматумами щодо США російський президент Володимир Путін показав свої страхи, головним з яких є санкції.

Про це пише журналіст Віталій Портников, передає Корупція.Інфо.

Володимир Володимирович ясно і чітко дав зрозуміти, що його турбує насправді. Що його не влаштовують санкції. Що від "антисанкцій" проблеми насамперед у Росії, а не у Заходу. Що його не влаштовує, коли його чиновники, винні в загибелі Магнітського або в окупації українських територій, не можуть їздити за кордон. Що він біситься, коли бачить посилення позицій НАТО на сході Європи,
– пише автор.

Журналіст зазначає, що нещодавно доброзичливці Кремля на Заході стверджували, що ніякого сенсу в санкціях немає, що на Росію вони все одно не діють, що руйнують західну економіку.

Проте сьогодні їх риторика вже змінилася, тому що обмеження, введені Заходом і США, насправді діють і досить ефективно, додає Портников.

"Тепер ясно, що санкції – це зброя. І вона працює. Що це нашийник, який стримує російського правителя. І від тих, хто тримає в руках повідець, залежить, послаблювати або посилювати тиск. Хижак зловлений, переляканий, розгублений. Починається непростий процес дресирування. Саме тому зараз, коли Путін і Асад лютують в Алеппо, в західних столицях обговорюють, чи не ввести проти російського керівництва нові санкції – вже в зв'язку з Сирією. Так в нових і немає потреби – досить просто зберегти або посилити санкції по Донбасу і Криму", – підкреслив публіцист.