Мода визначає людину як об’єкт. Задає їй правила поведінки. Зрозуміло, що не всі підвладні їй. Проте ця підступна істота чатує нас повсюди. Визначимо, що її існування не вичерпується лише у межах одягу чи косметики, її довгі руки зачіпають навіть політику.

Недавно на лекції в УКУ заступник головного редактора «Дзеркала тижня», відповідаючи на запитання про приплив «нових облич» до Верховної Ради сказав:

Під час перших порівняно демократичних парламентських виборів 1990 року виникла мода на політв’язнів та дисидентів – як сьогодні на комбатів і громадських активістів. Усі вони за винятком двох – Семена Глузмана та Мирослава Мариновича – дружно пішли до Верховної Ради. Кілька років потому Глузман прийшов до Мариновича і сказав: «Добре, Мирославе, що ми з тобою не пішли у політику. До нас тепер, принаймні, дослухаються». 

І справді, згадуємо сплеск і посилену увагу до Таких кандидатів. Зрозуміло, що вони викликали найбільшої довіри. Але стіни ВР міняють людей.

Пам’ятаємо, що мода не довготривала, вона приходить та відходить. Згодом з’явилась у партіях популярність  на співаків, діячів культури, спортсменів та просто відомих людей.

Тепер, у силу останніх подій, серця виборців захоплюють майданівці, військові, волонтери. Більшість з них справді виходять вперше на арену політики, можна сказати, що це як раз підходить під визначення «молоді обличчя». Проте досвід нас навчив: не треба вірити всьому з першого погляду. Якщо не полінуватись і понишпорити інформацію, то побачиш, що ці «молоді» обличчя мають свої скелети у шафі.

Цих виборів мода набирає просто шалених обертів. Льотчиця Надія Савченко, яка зараз перебуває у тюрмі Росії, очолила (!) список Батьківщини. Крім того, партія взяла собі ще й громадського діяча – Ігоря Луценка.

Блок Петра Порошенка у свої лави записав знакову фігуру у боротьбі за права кримськотатарського народу – Мустафу Джемілєва. Ще й захопили собі героя-льотчика, полковника Юлія Мамчура.

Натомість Народний фронт просто захлеснула мода. Тетяна Чорновіл – відома журналістка, яку жорстоко побили під час майдану. Андрій Парубій – комендант майдану, який вже встиг побути на посаді секретаря РНБО. Ще мають Андрія Тетерука – командир спецбатальйону «Миротворець» та Юрій Береза – командир батальйону «Дніпро – 1».

Радикальна партія ще не відпустила мода минулих років. Під 2 і 8 номером у списку йдуть: Злата Огневич (співачка-кримчанка) та Денис Силантьєв (спортсмен). Мода нашіптує свої правила гри, тому О. Ляшко до себе в команду взяв Сергія Мельничука – героя війни, комбата «Айдар». Артема Запотоцького – учасника Революції Гідності та Артема Вітко – комбата батальйону «Луганськ – 1». Не обійшлось у команді Ляшка без волонтерів: Ігор Мосійчук – керівник Центру допомоги сприяння АТО та Олена Кошелєва –  волонтерка.

ВО «Свобода» не дуже піддалась моді та взяла до себе в команду лише одного військового – командира взводу 22-го мотопіхотного батальйону – Олексія Миргородського.

Командира батальйону «Донбас», Семена Семенченка, взяла собі Самопоміч. У першій десятці є ще командир групи інформаційної війни «Донбасу» Павло Кишкар. Крім військових чи благодійників (таких як Наталія Веселова – керівник фонду «Допомога батальйону «Донбас»), партія запросила й директорів благодійних організацій: Оксана Сироїд – директор благодійного фонду «Українська правнича фундація» та Віктор Кривенко – голова правління «Благодійний фонд «Коло».

Громадянська позиція теж захопила собі активістів. Марина Соловйова – київська громадська активістка. Олег Дерев’янко – громадський і культурний діяч. Почесне дев’яте та десяте місце посіли Іван Апаршин – український військовий, полковник запасу та Олег Канівець – голова благодійного фонду «Добре серце».

І тільки партія Тігіпка «Сильна України», не піддалась моді.

Чи можемо стверджувати, що це добре? Звичайно, що ні. А що це погано? Також – ні. Просто варто не дивитись на ярлики тієї чи іншої людини, а шукати інформацію про неї. Ваш голос – Ваша сила. Потрібно з розумом використовувати її. Нехай мода не засліплює своїми голосними фразами.

 

Автор: Yavkubi