Наші статті
Подобається

Політичні партії: мода на…

22/10/2014     Автор: Яна Романська
Політичні партії: мода на…

Мода визначає людину як об’єкт. Задає їй правила поведінки. Зрозуміло, що не всі підвладні їй. Проте ця підступна істота чатує нас повсюди. Визначимо, що її існування не вичерпується лише у межах одягу чи косметики, її довгі руки зачіпають навіть політику.

Недавно на лекції в УКУ заступник головного редактора «Дзеркала тижня», відповідаючи на запитання про приплив «нових облич» до Верховної Ради сказав:

Під час перших порівняно демократичних парламентських виборів 1990 року виникла мода на політв’язнів та дисидентів – як сьогодні на комбатів і громадських активістів. Усі вони за винятком двох – Семена Глузмана та Мирослава Мариновича – дружно пішли до Верховної Ради. Кілька років потому Глузман прийшов до Мариновича і сказав: «Добре, Мирославе, що ми з тобою не пішли у політику. До нас тепер, принаймні, дослухаються». 

І справді, згадуємо сплеск і посилену увагу до Таких кандидатів. Зрозуміло, що вони викликали найбільшої довіри. Але стіни ВР міняють людей.

Пам’ятаємо, що мода не довготривала, вона приходить та відходить. Згодом з’явилась у партіях популярність  на співаків, діячів культури, спортсменів та просто відомих людей.

Тепер, у силу останніх подій, серця виборців захоплюють майданівці, військові, волонтери. Більшість з них справді виходять вперше на арену політики, можна сказати, що це як раз підходить під визначення «молоді обличчя». Проте досвід нас навчив: не треба вірити всьому з першого погляду. Якщо не полінуватись і понишпорити інформацію, то побачиш, що ці «молоді» обличчя мають свої скелети у шафі.

Цих виборів мода набирає просто шалених обертів. Льотчиця Надія Савченко, яка зараз перебуває у тюрмі Росії, очолила (!) список Батьківщини. Крім того, партія взяла собі ще й громадського діяча – Ігоря Луценка.

Блок Петра Порошенка у свої лави записав знакову фігуру у боротьбі за права кримськотатарського народу – Мустафу Джемілєва. Ще й захопили собі героя-льотчика, полковника Юлія Мамчура.

Натомість Народний фронт просто захлеснула мода. Тетяна Чорновіл – відома журналістка, яку жорстоко побили під час майдану. Андрій Парубій – комендант майдану, який вже встиг побути на посаді секретаря РНБО. Ще мають Андрія Тетерука – командир спецбатальйону «Миротворець» та Юрій Береза – командир батальйону «Дніпро – 1».

Радикальна партія ще не відпустила мода минулих років. Під 2 і 8 номером у списку йдуть: Злата Огневич (співачка-кримчанка) та Денис Силантьєв (спортсмен). Мода нашіптує свої правила гри, тому О. Ляшко до себе в команду взяв Сергія Мельничука – героя війни, комбата «Айдар». Артема Запотоцького – учасника Революції Гідності та Артема Вітко – комбата батальйону «Луганськ – 1». Не обійшлось у команді Ляшка без волонтерів: Ігор Мосійчук – керівник Центру допомоги сприяння АТО та Олена Кошелєва –  волонтерка.

ВО «Свобода» не дуже піддалась моді та взяла до себе в команду лише одного військового – командира взводу 22-го мотопіхотного батальйону – Олексія Миргородського.

Командира батальйону «Донбас», Семена Семенченка, взяла собі Самопоміч. У першій десятці є ще командир групи інформаційної війни «Донбасу» Павло Кишкар. Крім військових чи благодійників (таких як Наталія Веселова – керівник фонду «Допомога батальйону «Донбас»), партія запросила й директорів благодійних організацій: Оксана Сироїд – директор благодійного фонду «Українська правнича фундація» та Віктор Кривенко – голова правління «Благодійний фонд «Коло».

Громадянська позиція теж захопила собі активістів. Марина Соловйова – київська громадська активістка. Олег Дерев’янко – громадський і культурний діяч. Почесне дев’яте та десяте місце посіли Іван Апаршин – український військовий, полковник запасу та Олег Канівець – голова благодійного фонду «Добре серце».

І тільки партія Тігіпка «Сильна України», не піддалась моді.

Чи можемо стверджувати, що це добре? Звичайно, що ні. А що це погано? Також – ні. Просто варто не дивитись на ярлики тієї чи іншої людини, а шукати інформацію про неї. Ваш голос – Ваша сила. Потрібно з розумом використовувати її. Нехай мода не засліплює своїми голосними фразами.

 

Автор: Yavkubi