689034

Яка буде роль Саакашвілі у новій партії, створення якої анонсував екс-заступник Генпрокурора України Давід Саквалерідзе? Саакашвілі може бути своєрідним “мотором” новоствореної партії. Адже, голова Одеської ОДА має достатньо високий рейтинг. Тому він у силах потягнути вверх рейтинг цієї партії.

Таку думку в коментарі сайту “24” висловив Олексій Гарань, політолог, науковий директор фонду “Демократичні ініціативи”.

Проте, підкреслює Гарань, є проблеми в самому Саакашвілі. Адже, він, на жаль, не розуміє, що в Україні зовсім інші “політичні” умови, ніж в Грузії. У Грузії, Саакашвілі, діяв авторитарно. У нього був свій однопартійний уряд, який спирався на однопартійну більшість в парламенті. В Україні ситуація зовсім інша. За словами політолога, Саакашвілі повинен робити свою роботу, а не критикувати владу. А якщо й висловлювати невдоволення — то в середині системи, а не публічно.

Саакашвілі, скажімо, починає критикувати Яценюка або Порошенка. Котрі є прямими його начальниками. Це суперечить і кодексу і етиці держслужбовця в будь-якій країні. Якщо ти не погоджуєшся – йди у відставку і тоді ти можеш їздити по країні і виступати з критикою влади. Тому позиція Саакашвілі є дивною з різних сторін,
– коментує Гарань.

Політолог радить Саакашвілі проводити боротьбу з корупцією на своєму місці, в Одесі. Замість того, щоб влаштовувати акції по всій країні. Така поведінка, за словами експерта, виходить за межі посади Саакашвілі, як держслужбовця.