595805

В яких випадках українські міліціонери та поліцейські можуть використовувати спецзасоби? У нашій інфографіці ми порівняли права обох правоохоронних відомств.

Про це повідомляє Сайт 24, передає Корупція.Інфо 

На початку липня Верховна Рада прийняла Закон "Про Національну поліцію". Як тільки Президент підпише закон, українська міліція незабаром перетвориться на поліцію.

 

Які особливості нової поліції та чим нові правоохоронці відрізнятимуться від старих. 

1. Кількість поліцейських 

На вулицях Києва будуть патрулювати 2000 нових патрульних.

Взимку вони пройшли відбір з поміж 17 тисяч кандидатів. У патрульні відбирали осіб до 35 років у гарній фізичній формі. Вони пройшли трьохмісячне навчання у найкращих українських та іноземних інструкторів. 

2. Початок роботи 

Нова патрульна міліція вийшла на вулиці Києва 4 липня.

Спершу передбачалось, що патрульні в своїй роботі керуватимуться законом "Про Національну поліцію". Однак депутати кілька місяці тягнули з його прийняттям і проголосували лише через кілька годин після випуску патрульних з академії. 

Однак нові поліцейські вже почали працювати на вулицях, хоч новий закон ще не встиг набрати чинності. Зараз вони будуть працювати згідно старого законодавства. 

Самі ж патрульні будуть працювати як служба МВС до вступу закону в силу. Днями в Міністерстві створено департамент патрульної поліції МВС, в якому є головне управління патрульної служби Києва і в нього входять патрульні поліцейські столиці. 

Перехідний період займе від 3 до 6 місяців. Патрульний — "два в одному": інспектор ДАІ "плюс" дільничний. Департамент ДАІ поки ще залишається, але його функції будуть поступово звужуватися і передаватися патрульній службі. 

3. 500 сценаріїв роботи 

Нові патрульні будуть виконувати функції як державтоінспекції, так і дільничих міліціонерів.

Спеціально для патрульних розробили 500 сценаріїв стаціонарно-операційних процедур. Під час їх розробки враховувалися норми чинного законодавства: як саме поліцейським поводитися, як вести себе у тому або іншому випадку, що робити, з ким координувати свої дії і у кого що запитувати. 

NZsA1q-pNJo

4. Час виклику 
 

Викликати патрульних можна за номером 102. Середній час прибуття з моменту виклику — 3-5 хвилин.

Якщо патрульні в цей час будуть зайняті, то виклик може прийняти патруль з сусіднього району. Виклики градуються за ступенем важливості. Теоретично патрульна служба може приїхати і допомогти зняти кота з дерева, якщо в цей час не буде більш важливих справ. 

5. Види патрульних 
 

Наразі патрулі будуть двох видів: піший патруль та автопатруль. У кожного з них будуть свої сектори патрулювання і шляхи патрулювання за вказаним маршрутом.

Через певний період сектори будуть міняти. Всього в патрульній поліції Києва працюватимуть 200 автомобілів для патрулювання. Весною кияни навіть обирали найкраще маркування для цих авто. Також ще планується створити мотопатруль та перевести до патрульної служби відділ кінної міліції. 

6. Зарплата 

Зарплату патрульним планується виплачувати в розмірі 8-10 тисяч гривень в залежності від посади та звання.

Працювати патрульні будуть цілодобово. Робоча зміна складатиме 12 годин. На наступну зміну патрульний може заступати через 48 годин. 

7. Нова форма 

Українські поліцейські тепер будуть нагадувати своїх колег з США — у них буде чорна форма і залізні жетони, а на грудях буде нашивка з прізвищем. Закупили її в американського бренду спеціалізованого одягу "5.11".

До укомплектування правоохоронців входить зброя, жезл, газовий балончик, тактичний ліхтарик, наручники, рація, а також відеокамера. Під час спілкування патрульний повинен попередити про запис відеокамери. 

 

8. Офіс 

Нова база патрульної служби, так званий бек-офіс, буде розташований в приміщенні Академії МВС за адресою Народного Ополчення, 9.

Наразі там триває ремонт. Однак, за словами міністра Арсена Авакова, наразі там не вистачає не лише приміщення, але й інфраструктури харчування, мийки для машин та інших відділів. Однак з часом умови покращаться. 

9. Інші міста 
 

Нові патрульні в першу чергу вийдуть на вулиці Києва, Одеси, Харкова і Львова, на черзі — Луцьк, Миколаїв. 

 

10. Реформування МВС 
 

В майбутньому всю міліцію очікує реформування.

Згідно закону, національна поліція — центральний правоохоронний орган, який складатиметься із кількох структур: кримінальної поліції, поліції охорони, спеціальної поліції і патрульної служби. Коли саме розпочнеться створення нових структур достеменно не відомо.