Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов заявив про те, що в разі оголошення Україною дефолту, курс долара може злетіти до 40 гривень.

"Якщо буде дефолт, то Україна просто не буде платити за боргами. Також потрібно буде коригувати валютний курс. Катастрофи не буде, але нічого хорошого теж чекати не варто. Уряд повинен підготуватися, щоб пом'якшити умови дефолту. Є керований дефолт, а є не керований. Україна може підготуватися і зробити більш плавний дефолт. Однак все одно він вдарить по середньому класу ", – сказав він виданню Голос.

За словами експерта, в першу чергу потрібно накопичити валютні резерви, щоб не було валютної і банківської паніки, а також обвалу курсу гривні. Для того, щоб люди не побігли в банки знімати депозити.

"Обвал гривні може статися до 40 гривень за долар. Курс може рости до позамежних значень", – додав Карасьов в коментарі.

А тим часом Національний банк України на 3 червня 2019 року зміцнив курс гривні майже на дві копійки – до 26,85 гривень за долар – в порівнянні з попереднім банківським днем. Про це свідчать дані на сайті регулятора в п'ятницю, 31 травня.

НБУ встановив офіційні курси валют на наступному рівні:

– 100 доларів США – 2685,4695;

– 100 євро – 2994,5670.