Після невдач біля Бахмута росіяни почали активно наступати в районі Авдіївки. Щоправда, пробити оборону на цьому напрямку ворогу не вдається вже протягом усіх 9 років цієї війни.

Лише протягом четверга, 23 березня, ворог 15 разів пробував штурмувати тут українські війська. Про це в ефірі одного з телеканалів розповів речник Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.

В Авдіївці дуже складна ситуація
Ще 7 спроб штурму на Авдіївському напрямку були в росіян вже в ніч проти 24 березня. Тож ситуація в місті наразі дуже складна.

Ми лише вчора повернулися з Авдіївки. Саме місто під постійними обстрілами – як мінометними, так й артилерійськими. По місту працюють реактивна артилерія та авіація,
– розповідає Олексій Дмитрашківський.

Попри це, у місті досі залишаються цивільні. Наразі таких близько 2 тисяч. Здебільшого ці люди живуть у підвалах і лише в дуже рідкісних випадках – у квартирах.

“Та якщо у квартирах – ми спілкувалися з місцевою мешканкою – їх у квартирі проживає 16 осіб, велика кількість котів і собак. Води в місті немає, світла немає, тепла немає”, – підкреслив речник Сил оборони Таврійського напрямку.

Росіяни скоро не зможуть атакувати
Співрозмовник відзначає, що українські оборонці наразі вдало відбивають атаки ворога, дають йому гідну відсіч. У росіян наразі немає жодних успіхів, тож наші військові очікують, що найближчим часом вони зовсім втратять можливість атакувати.

Стратегічного значення тут жодного немає. Вони лише намагаються виконати розпорядження свого головнокомандувача – цієї людини з кремлівського будинку для престарілих,
– заявив Олексій Дмитрашківський.

Намагаючись виконати ці завдання, росіяни втрачають величезну кількість живої сили. Лише за минулу добу 23 березня ворог втратив понад 3 роти вбитими й пораненими, а також 31 одиницю техніки.

“Це відбувається щоденно. Жодної тактики чи якогось там замислу не відстежується. Вони наступають з однієї й тієї ж лісосмуги, атакують групами по 15 – 20 людей під прикриттям, у рідкісних випадках, 1 – 2 одиниць техніки”, – розповідає військовослужбовець.

Зазвичай ця техніка – це або танк, або пара БМП. Втім, доволі часто українські артилеристи “відсікають” цю техніку ще на старті атаки, тож на позиції виходить лише жива сила ворога.

15 людей для любого підрозділу, який стоїть в обороні – це не так уже й багато. Це те, з чим можна справлятися. І справляємося,
– запевнив Дмитрашківський.

Резюмуючи, він запевнив, що росіяни зазнають на Авдіївському напрямку величезних втрат, і ЗСУ відчувають їхнє виснаження. Тож з нетерпінням очікують наказу переходити в контрнаступ.

“Я думаю, що найближчим часом, коли надійде команда, ми перейдемо до контрнаступу – у тому напрямку, який буде визначено”, – заявив речник Сил оборони Таврійського напрямку.

На думку військового експерта Петра Черника, окрім піхотних валів окупанти нічого запропонувати не можуть. Про це він сказав в ефірі 24 Каналу.

Як зауважив Черник, на ворожих пропагандистських майданчиках панує колосальне обурення: “Нам щодня кажуть, що ми взяли Бахмут, а тут їхній президент приїхав, ще й по так званій “Дорозі смерті”. То Бахмут наш, чи не наш?”, – бідкаються там. Отже, навіть у зазомбованих головах росіян потрібно підтримувати якусь видимість перемоги.

Саме тому вони зміщуються на Авдіївку, бо вважають, що там їм може посміхнутися успіх. Чи станеться це – побачимо.

Впевнений, що ніякого оточення там не буде, а філософія відбивати такі атаки апробована нашими військом під і в Бахмуті. Війна триває,

– акцентував Черник.

“Хоча Авдіївка як така для нас більш важлива, тому що це найближча точка до Донецька. Він практично стоїть на тій старій лінії розмежування, котра майже не зрушилася. Це є черговим показником, наскільки якісно ми тримаємо там оборону”, – підкреслив Черник.