Вищий антикорупційний суд призначив 4,5 років позбавлення волі колишньому заступнику начальника управління військових представництв Міністерства оборони України. За інформацією ЗМІ, ймовірно, мова йде про Дмитра Комаху, якого обвинувачують у пропозиції надання неправомірної вигоди директору департаменту внутрішнього аудиту Міноборони Андрію Бойку. 

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

«Суд підтримав позицію прокурора САП та визнав указану особу винуватою у пропозиції надання 24 млн грн неправомірної вигоди за позитивний аудит облаштування «Фортеці» – об’єкту спеціального призначення «Єдиний центр безпеки Центрального управління безпеки військової служби Збройних сил України». За вироком суду колишньому посадовцю Міноборони призначено покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі», – інформує САП. 

Вирок ВАКС може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. 

Нагадаємо, в червні 2022 року САП скерувала справу експосадовця Міноборони. За версією обвинувачення, він навесні 2021 року пообіцяв передати кошти у розмірі 16,8 млн грн директору департаменту внутрішнього аудиту МО від комерційної компанії. Ця фірма виконує в межах державного оборонного замовлення роботи з реконструкції підземної частини будівлі одного з центральних управлінь під Єдиний центр безпеки для Міноборони. 

На думку слідства, кошти призначались за позитивний аудиторський висновок щодо відповідності, повноти та якості поставленого комерційною компанією обладнання умовам державного контракту. Свої «послуги» посадовець управління військових представництв оцінив у 7 млн грн – саме стільки він мав отримати за своє «посередництво» між комерційною компанією і директором департаменту внутрішнього аудиту. Загалом йдеться про близько 24 млн грн.