У службовому кабінеті голови Державної міграційної служби Максима Соколюка детективи НАБУ провели обшуки. Слідчі дії також пройшли в кабінетах його заступників.

Чиновників підозрюють у розкраданні коштів при будівництві нового офісу міграційної служби за адресою вул. Павловська, 29.

Обшуки пройшли на днях. Про це журналістам повідомили джерела в правоохоронних органах. Офційнооо повідомлення досі не було.

Слідство з’ясувало, що під час виконання будівельних і ремонтних робіт систематично завищувалася кошторисна вартість, роботи виконувалися пов’язаними з керівником ДМС компаніями.

На цей момент у НАБУ не коментували обшуків у Соколюка та його заступників.

Додамо, що в 2017 році детективи НАБУ висунули підозру заступниці Соколюка Діні Пімаховій.

Її підозрювали в отриманні хабарів за оформлення фіктивних документів на ПМЖ в Україні для іноземних громадян.

Крім того, як встановило слідство, в серпні 2017 Пімахова запропонувала організувати придбання громадянином Ірану громадянства України. За це вона просила неправомірну вигоду в розмірі 30 тисяч доларів.

30 червня 2021 року справу Пімахової НАБУ передало до Вищого антикорупційного суду.

Зазначимо, Якщо Національній поліції і СБУ потрібне тотальне перезавантаження для нормального функціонування, то НАБУ і САП ще мають шанс пройти етап становлення і працювати ефективно як нормальні правоохоронні органи.

Про це пише партнер ЮФ “Василь Кісіль і Партнери” НАЗАР КУЛЬЧИЦЬКИЙ.

Найголовнішим для цього є своєчасний аналіз і виправлення допущених помилок в процесі їх роботи для запобігання укорінення низки негативних моментів які довгий час існують в тих же поліції, СБУ чи прокуратурі.

Просто може настати час, коли кількість помилок призведе до того, що дороги назад вже не буде. Мова не тільки про виявлення таких недоліків судами, життєво необхідно аби система цих органів самостійно виявляла і виправляла такі помилки. Особливо, коли такі інституції тільки починають працювати.

Наразі часто антикорупційні органи відкривають кримінальні провадження стосовно випадкових людей. Наприклад, справа стосовно колишнього Голови Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ) Валерія Томіленка чи ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Діють за дивною логікою: якщо чиновник – значить корумпований. У випадку Томіленка (його справа була зареєстрована НАБУ за №14), мова йде про звичайні господарські правовідносини, де ДПЗКУ уклало контракт на постачання зерна, який вчасно не був виконаний.

В подальшому ДПЗКУ звернулось до Господарського суду, який зобов’язав спочатку боржників виконати поставку зерна. Вони зерна не мали через засуху, тому в подальшому суд змінив спосіб виконання договору на виплату коштів, які були повернути боржниками у повному обсязі.

Здавалось би на цьому все закінчилось, тим паче гроші витягнули з проблемних банків, які в подальшому припинили своє існування.

Натомість НАБУ затримало Томіленка і двох директорів приватних компаній, які були боржниками. Їм інкримінується розтрата та привласнення в особливо великих розмірах державного майна.

При тому, що слідство дивним чином так і не вказало яку саме вигоду при цьому “привласненні” отримав Томіленко і два ці директори.

Тобто це “корисливий” злочин, вчинений без отримання будь-якої вигоди та навіть корисливого умислу, коли люди нічого не отримали, а держава нічого не втратила, а навпаки, заробила. Нонсенс! Тим не менш, справа дійшла до ВАКСУ.