Чи буде 2019 рік таким же кризовим як і 2018 або в країні передбачені механізми економічної страховки різних верств населення

З 1 січня зросте мінімальна зарплата і прожитковий мінімум, а з 1 березня – 11,5 млн пенсіонерів отримають масштабний перерахунок пенсій, пише Hyser.

23 листопада, Верховна Рада прийняла державний бюджет України на 2019 рік. Згідно з даними, в Україні буде двічі підвищуватися прожитковий мінімум в 2019 році: з 1 липня до 1936 грн, а з 1 грудня-до 2027 грн.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Також Законом встановлено мінімальну заробітну плату у 2019 році:

у місячному розмірі: з 1 січня — 4173 гривні;
у погодинному розмірі: з 1 січня — 25,13 гривні.

Крім цього, передбачена індексацію зарплат бюджетникам на рівні 9,4% порівняно з 2018 роком. Мінімальна заробітна плата для військовослужбовців становитиме 10 000 гривень.

Які пільги та виплати отримають українці у 2019 році

Кабмін запропонував виділити на потреби Міністерства соціальної політики 177,6 млрд грн, а на покриття дефіциту Пенсійного фонду – 166,5 млрд грн. Крім того, вони внесли правки, прийняття яких, за словами в. о. міністра фінансів Оксани Маркарової, призвело б до збільшення видаткової частини в 2 рази.

Як відомо, в Україні 44% громадян користуються різними пільгами, а в опалювальний сезон ця цифра значно збільшується.

Багатодітні сім’ї (від трьох і більше дітей)
 
Сімей такого типу в Україні близько 300 тис. Закон «Про захист дитинства» гарантує їм дешеву комуналку – зі знижкою у 50%. Їм доводиться вибирати-пільга або субсидія. Але якщо субсидія призначена тільки за умови, що витрати на комуналку перевищують 15% сукупного доходу сім’ї, то пільга надається без прив’язки до матеріального стану сім’ї.

Також такі сім’ї можуть платити 50% за стаціонарний телефонний зв’язок і встановлювати його без черг. Діти мають право на безкоштовні ліки, щорічне медичне обстеження; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах і навіть «першочергову госпіталізацію». Ще одна приємна пільга дітям з таких сімей — право безкоштовно користуватися пасажирським транспортом (крім таксі).

“Діти війни»

Українці в віці 72 років (не молодше 1945 року народження) також можуть менше платити за комуналку. Їм, як «дітям війни», покладається знижка 25%. Вони мають право на першочергове виділення земельних ділянок, надбавку до пенсії. Крім того, при скороченні на роботі, їх повинні звільняти в останню чергу.

Ветерани праці

Пенсіонери з 40 роками стажу для чоловіків і 35 років для жінок — автоматично отримують статус «ветеранів праці». Крім цього, до цієї категорії відносяться “ліліпути і карлики” з 25 роками стажу у жінок і 30 роками-у чоловіків, а також всі, хто вийшов на пенсію за пільговими правилами.

Вони мають право на безкоштовне зубне протезування, безкоштовні поїздки в санаторії, першочергове право отримати житло і земельну ділянку, а також звільняються від плати за землю.

Українці від 60 років

Пенсіонер має право поміняти житло на те, що знаходиться ближче до його родичу. А якщо він живе в комунальній квартирі, то може отримати її в приватну власність безкоштовно. Також держава гарантує їм безкоштовну медицину, санаторії, соціальну допомогу (якщо на пенсію не запрацювали) і безкоштовні похорони.