Помер колишній президент Єгипту Мухаммед Мурсі.  Йому було 67 років.  Про це в понеділок, 17 червня, передав катарський телеканал "Аль-Джазіра" з посиланням на єгипетське телебачення.

Повідомляється, що йому стало погано на засіданні суду під час розгляду звинувачення в шпигунстві.  Мурсі проходив по ньому як головний обвинувачений.  Він втратив свідомість, а через деякий час помер.

Мурсі став президентом після інспірованого бунту серії "Арабська весна" в 2012 році.  Тоді основні акції протесту в Єгипті розгорнулися на площі Тахрір в столичному Каїрі.  В результаті був повалений багаторічний президент країни Хосні Мубарак.

Через рік Мохаммеда Мурсі також скинули, але вже військові.

У 2015 році суд в Єгипті засудив Мурсі до довічного ув'язнення за шпигунство на користь Катару, а пізніше – до смертної кари за планування втечі з в'язниці.  У 2016 році смертний вирок Мурсі був скасований.

З 2013 року він відбував покарання за кількома звинуваченнями, зокрема у шпигунстві і підробці документів для участі в президентських виборах в 2012 році.  Суд засудив його до семи років позбавлення волі.  Мурсі відмовлявся визнати рішення суду щодо себе, так як вважав нова влада Єгипту нелегітимними.

Мурсі був однією з ключових фігур руху "Братів-мусульман".  За інформацією Human Rights Watch, близько тисячі людей загинули при розгоні мітингів на його підтримку.