Реалізація можливих сценаріїв Москви щодо створення проросійського уряду в Україні є малоймовірною. Таку думку в програмі “Топшоу” телеканалу “Дом” висловив політолог Валентин Гладких.

З одного боку, Москва могла б орієнтуватися на проросійське електоральне поле в Україні. Але наразі це буде дуже слабкою підтримкою.

«Чи розглядає РФ можливість створення проросійського уряду в Україні? Так. Але питання інструмента: чи вона розглядає це в результаті демократичних виборів, політичної боротьби, в результаті яких можуть певні проросійські сили прийти до влади [в Україні].

Це найкращий [для Росії] сценарій: найдешевший, найефективніший. Але найменше реалізований в Україні. Тому що це електоральне поле дуже вузьке, воно не зростає, воно вимираюче», — зазначив експерт.

Інші сценарії формування проросійського уряду в Україні також є нереалістичними.

«А інший сценарій — це просто, як на багнетах привезти. Але привести на багнетах — це нереалістичний сценарій. Тим паче, явно не цих людей. Тобто треба шукати щось більш… Вони не знайдуть просто», — підсумував Гладких.

Нагадаємо, МЗС Великої Британії повідомило, що Росія вже сформувала окупаційний прокремлівський уряд, який прийме владу в Києві, коли війська РФ захоплять Україну. Прем’єром нібито стане народний депутат попередніх двох скликань Верховної Ради Євген Мураєв.

Також серед членів такого Кабміну — колишній прем’єр-міністр Микола Азаров, ексглава апарату президента Андрій Клюєв та ексвіцепрем’єри Сергій Арбузов та Володимир Сівкович. Розвідка США підтвердила дані Британії, Кремль — спростував.

В Офісі президента України пообіцяли максимально серйозно поставитися до інформації. Відреагував і Мураєв: спочатку він назвав заяву британців дурістю, а потім опублікував у соцмережах пост про те, що час прозахідних та проросійських політиків безповоротно минув, і що Україні потрібні нові політики.

Прокоментував цю ситуацію і секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, зазначивши, що «Велика Британія не повідомила Україні нічого такого, чого би українські оборонні структури не знали раніше». Також Данілов додав, що в Україні знають імена всіх потенційний зрадників і тримають ситуацію під контролем.

До слова, політолог Андрій Золотарьов зазначив, що Росії простіше знайти нового “Пушиліна”, ніж призначити Мураєва. Якщо варіант створення уряду гіпотетично і розглядають у Кремлі, то ставку зроблять на маловідомих персонажів – так само, як і раніше на Донбасі.

Можна скільки завгодно говорити про те, що свого часу і Бородая, і Пушиліна ніхто не знав. Але порівнюють порівнянне, а Мураєв – фігура досить добре відома і, до того ж, з 2019 року він знаходиться під санкціями РФ. На цьому тлі навіть Бойко виглядає куди правдоподібніше.

Але якщо гіпотетично такий варіант створення уряду і розглядають в Кремлі, то ставка напевно буде робитися на персонажів, які не знаходяться на політичній авансцені. Точно так само, як це було на Донбасі, коли з нізвідки з’явилися особи, які займаються інтеграцією непідконтрольних територій в російську економіку. Тому що в Москві існує думка про те, що в Україні не можна вірити нікому.

При цьому в Кремлі досі контактують з людьми з пулу Януковича – їх досі використовують як експертів і людей, так – бідно орієнтуються в українських реаліях. Але за 7 років витекло дуже багато води і людям, які прожили всі ці роки в Москві, дуже важко тримати руку на пульсі. Адже Україна дуже сильно змінилася і покладатися на думку “емігрантів” було б великою помилкою з російського боку, вказує Золотарьов.