У Великій Британії пообіцяли “зробити свій внесок” у розгортання сил НАТО у Східній Європі. Це станеться у випадку вторгнення Росії на територію України.

Відповідну заяву зробив британський прем’єр-міністр Борис Джонсон. Він також наголосив, що його країна співпрацює зі США та союзниками в Європі, аби запобігти ескалації та покарати Москву санкціями. Про це пише 24 канал.

Політик заявив, що країни Заходу в унісон дадуть відповідь на будь-яку атаку Росії на Україну. Зокрема, через санкції, “жорсткіші, ніж були раніше”. Союзники, за словами Джонсона, домовилися якнайшвидше допрацювати обмеження, аби максимально посилити їхній стримувальний ефект.

Він також нагадав, що британська армія очолює бойову групу НАТО в Естонії.

Якщо Росія вторгнеться в Україну, ми плануємо зробити свій внесок у будь-яке нове розгортання сил НАТО для захисту наших союзників у Європі,– запевнив Джонсон.

Прем’єр-міністр Британії засудив Москву за те, що вона скерувала на кордон з Україною понад 100 тисяч своїх військових.

Політик попередив, що у випадку вторгнення в Україну Володимир Путін зіткнеться із “запеклим” опором українців. А також додав, що від такої катастрофи ніхто не виграє.

Він наголосив, що українці мають повне моральне і юридичне право захищати свою країну. «Вважаю, що їхній опір буде наполегливим і завзятим, а кровопролиття порівнянне з першою війною в Чечні чи Боснії, чи будь-яким іншим конфліктом, який пережила Європа з 1945 року. Від такої катастрофи ніхто не виграє», – наголосив Джонсон.

Водночас британський прем’єр запевнив, що вважає можливим вирішення проблем із Росією за допомогою діалогу, і висловив готовність продовжити контакти з президентом Росії Володимиром Путіним.

«Я вважаю, що всі побоювання Росії ще можна розвіяти, і ми зможемо знайти шлях до взаємної безпеки за допомогою терплячої і принципової дипломатії, за умови, що президент Путін уникне пастки початку страшної війни, яка, на мою думку, заслужить засудження історії», – заявив голова уряду Британії.

Також зазначимо, що Міністр закордонних справ Великобританії Елізабет Трасс заявила, що країна розробляє законопроект по посиленню санкцій проти Кремля у випадку нового російського вторгнення в Україну. Вона не виключила, що вони можуть торкнутися і президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомляє Reuters.

“Ми запропонуємо новий законопроект, щоб зробити наш санкційний режим жорсткішим, щоб ми могли охопити (санкціями – ред.) більше компаній та фізосіб у Росії. Ми запропонуємо його протягом найближчих кількох днів”, – розповіла Трасс.

На питання журналіста, чи введе Великобританія санкції особисто проти Путіна вона відповіла:

“Ми нічого не виключаємо”.

Зауважимо, Вашингтон розцінюватиме перетин російськими військами українського кордону як вторгнення.

Про це під час конференції за підсумками року повідомив президент США Джо Байден.

Очільник Сполучених Штатів уточнив, що тримає під контролем ситуацію на українському кордоні та попередив президента РФ Володимира Путіна про широкий арсенал санкцій у разі вторгнення.

Головний аргумент Білого дому в тому, що ситуація навколо українського є не лише питанням безпеки самої України, а й питанням безпеки всієї Європи.