В інформаційному просторі дедалі частіше лунають повідомлення про колосальні втрати в лавах приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”. Власник компанії Пригожин своєю чергою жаліється, що не має можливості вербувати російських “зеків”, а рекрути не йдуть добровільно в ряди найманців.  

Про це в ефірі одного із українських телеканалів повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. 

“Доля ПВК “Вагнер” залежить від тих чи інших рішень, які ухвалюються вищим військово-політичним керівництвом Росії. У Пригожина була така тирада сльозлива щодо закриття проєкту “Вагнер” в Україні, — це стосувалося втрат. Сьогодні він не має можливості настільки масштабно вербувати “зеків” по виправних колоніях, як у 2022 році. І в ПВК “Вагнер” не йде добровільно достатня кількість рекрутів на території Росії”, — сказав він. 

За словами Коваленка, це все призводить до того, що за наявності колосальних втрат у Пригожина немає ресурсу для їх компенсації, а українська армія продовжує знищувати цілком деякі з підрозділів “вагнерівців” у Донецькій області. 

“У них тільки під Соледаром тисячі зникли безслідно, і досі ніхто не знає, де вони поділися. Ми то здогадуємося, що вони по полях розкидані і нікому не потрібні, їх ніхто не збирає. Тому в нього було таке сльозливе звернення, що проєкт закривається. Але проєкт не може бути закритий, і йому на це ніхто не давав “добро”. Особливо з урахуванням того, що найманці часто використовуються в першій лінії російськими регулярними військами, а це означає, що їх використовують як “м’ясо” і відмовлятися від такої тактики російські регулярні війська не мають наміру. Особливо з урахуванням того, що в районі Бахмута зараз, крім ПВК “Вагнер”, дедалі більше в театрі бойових дій починає відігравати десантура, якій необхідно кимось прикриватися, — наголосив Олександр Коваленко. 

Тим часом в оновленому зведенні Генштабу повідомляється, що російська федерація продовжує ведення загарбницької війни. Продовжує ігнорувати Міжнародне гуманітарне право, завдає ударів, здійснює обстріли не лише по позиціях наших військ, а й цивільній інфраструктурі населених пунктів. 

Протягом минулої доби противник завдав 19 авіаційних ударів, здійснив 39 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, є постраждалі серед цивільного населення. 

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається досить високою. 

Противник не відмовляється від своїх планів щодо окупації нашої території, не зважаючи на значні втрати. Продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Найзапекліші бої тривають за Бахмут та Мар’їнку. Протягом минулої доби, завдяки злагодженості дій підрозділів сил оборони та героїзму наших воїнів, було відбито 49 атак противника.  

Російська федерація продовжує насаджувати так звану «паспортизацію» громадянам України. У окремих населених пунктах Каховського району Херсонської області, російські окупанти змушують людей перереєстровувати транспортні засоби за російськими нормативно-правовими актами, для чого власникам потрібно мати російські паспорти.  

Особливо активізувалась діяльність з прискорення видачі російських паспортів на тимчасово окупованих територіях Донецької області. Відомо, що відділи міграційної служби російської федерації працюють без вихідних. Пріоритет мають державні службовці та військовослужбовці першого армійського корпусу.  

Авіація Сил оборони за добу, що минула, завдала 3 удари по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.  

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 пункти управління, 3 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, склад боєприпасів, а також радіолокаційну станцію та станцію радіоелектронної боротьби.