В Україні облгази коректують показники лічильників таким чином, що сім’ям приходять завищені платіжки за блакитне паливо. Платити за такий перерахунок не потрібно.

Як говориться в офіційній заяві Національної комісії в сферах енергетики і комунальних послуг, облгази не мають права на перерахунок.

“Регулятор публічно звертається до операторів ГРМ з вимогою дотримуватися в своїй діяльності чинного законодавством і цивілізованих правил роботи на ринку природного газу”, – йдеться в зверненні.

Різницю в показаннях, за яку змушують платити українців, повинні покривати за рахунок загального тарифу. Отже, будь-які додаткові платежі незаконні.

“Оператори газорозподільних систем не мають права наводити обсяги спожитого природного газу побутовими споживачами до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, в команді президента Володимира Зеленського визнали, що не зможуть знизити ціни на опалення для українців, навіть попри падіння тарифів на газ.

На сьогоднішній день це не можливо зробити без ухвалення змін до відповідних законів. Про це свідчать підсумки наради за участю глави держави, прем’єр-міністра Олексія Гончарука, глави Офісу президента Андрія Богдана, міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля та інші посадовців.

Зокрема, представники уряду наголосили, що розібралися із питанням тарифів на газ і вони будуть меншими для населення.

Однак законодавчо неможливо змінювати тарифи на централізоване опалення до травня 2020 року.