Поки уся країна обговорює скандал із Порошенком, ми опустили для себе дуже важливу тему. Справа у тому, що медіаресурси, які приписують екс-президенту, цілий день пічкають людей кричущими повідомленнями.

А тим часом в Україні сталося те, що змусить Путіна бувально шаленіти від люті. Упевнені, що для нього це стало шоком.

Йдеться про те, що Зеленський таки зміг обіграти Путіна.

Український політолог та очільник правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко позитивно оцінив новий політичний крок команди президента країни Володимира Зеленського.

За словами експерта, введення українських представників від ОРДЛО в переговорну Тристоронню контактну групу в Мінську дуже важливе, адже для офіційного Києва — це вже повноцінний наступ у війні проти очільника Кремля Володимира Путіна.

Політолог звернув увагу на те, що представники Донбасу на переговорах ТКГ, які займають проукраїнську позицію, – прецедент.

“Руйнується монополія двох так званих сепаратистських республік на представництво інтересів Донбасу. Як у шахах, ми починаємо білими і нав’язуємо свою комбінацію і тактику”, — підкреслює український політолог.

За словами Володимира Фесенка, наша країна протягом останнього року демонструє ініціативність. ФРН, Франція і ОБСЄ бачать, що команда Зеленського хоче досягти результату у вирішенні конфлікту на Сході України.

“Це спроба з боку президента Зеленського оновити мінські угоди. Безпосередньо не виходить – Росія проти.

Треба заходити з тилу і міняти модель переговорів. Зокрема, включаючи представників проукраїнської частини Донбасу”, — наголошує Фесенко. Неважко здогадатися, що такі дії України не подобаються ні Путіну, ні бойовикам. Вони будуть все робити, щоб зупинити команду Зеленського.

“Утім, вода камінь точить. Треба нав’язувати свою позицію. Кремль може у відповідь продовжити російську паспортизацію жителів ОРДЛО. Тоді це означатиме, що ніякої реінтеграції ОРДЛО не буде. У виборах можуть брати участь тільки громадяни України”, — додав політолог.

Додамо, що під час першого засідання підгрупи Тристоронньої контактної групи за участі вимушених переселенців представники терористичних “ЛНР” і “ДНР” поводилися грубо та намагалися провокувати українську делегацію.

Про це учасник підгрупи, журналіст і переселенець Денис Казанський повідомив у Facebook.

“Представники угруповань “ЛДНР”, які називають себе представниками ОРДЛО, на нашу появу відреагували нервово, хамили, намагалися провокувати перепалки, але до цього всі були готові, тому відреагували спокійно. Намагаючись хоч якось перекрутити ситуацію на свою користь і зберегти обличчя, представник “ЛНР” Родіон Мірошник кілька разів називав нас “представниками консультативної ради”, на що модератор конференції пан П’єр Морель підкреслив, що консультативна рада не створювалася”, – написав Казанський.