Генпрокурор України Юрій Луценко в кінці січня здійснив поїздку до Брюсселя для вирішення своїх власних проблем, передає Корупція.Інфо

Про це стало відомо з джерел у ГПУ.

"Він їздив шукати підтримку у західних партнерів і порозумітися з огляду останніх подій навколо нього", – говорить джерело.

За його словами, через конфлікт з НАБУ Луценко втратив довіру на Заході, і тому йому необхідно будь-якими способами переконати європейських політиків у тому, що особисто він не виступає проти бюро.

"Інакше в США і ЄС вимагатимуть його відставки", – зазначив співрозмовник, наголосивши, що дане питання вже піднімалося на Заході.

"Я не можу сказати, дали в ЄС Луценко останній шанс. Але проблеми у нього є, і він всіляко намагається їх вирішити", – підсумувало джерело.

 

Нагадаємо, що раніше НАБУ заявляло про "великий план" по знищенню його і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

США, Євросоюз і Велика Британія зробили жорсткі заяви на захист НАБУ, звинувативши Генпрокуратуру і Службу безпеки в зриві операції бюро і втручанні в його роботу.

6 грудня в парламенті з'явився законопроект про звільнення директора НАБУ без аудиту. Співавторами виступили голови фракцій "Блок Петра Порошенко" і "Народний фронт". Документ оперативно внесли в порядок денний засідання Ради, проте пізніше проект закону з порядку зник після різкої реакції Заходу.

Європарламент також висловив підтримку НАБУ і закликав Україну до консолідації.

Сам Луценко назвав публічне з'ясування відносин між ГПУ та НАБУ найбільшою помилкою минулого року. Генпрокурор повідомив, що перед Новим роком у нього відбулася зустріч з керівником НАБУ Артемом Ситником, в рамках якої вони дійшли висновку, що будь-яке продовження публічних атак між правоохоронними органами шкодить передусім Україні.

 

Луценко також відзначив, що поінформував посадовців ЄС та депутатів Європарламенту про глибокі реформи, проведені в українській прокуратурі.

"Вона вже не є тим закритим страшним, пострадянським каральним органом", – запевнив генпрокурор, додавши, що сам він у результаті реформ позбувся "диктаторських повноважень".

Водночас, зазначив Луценко, і українське суспільство, і європейських партнерів цікавить результат. За словами генпрокурора, минулого року прокуратура спільно з іншими силовими правоохоронними органами затримала 9,5 тис. корупціонерів, яким вже винесено 1692 судових вироки.

 

 

 

 

Популярне: Ось і фінал! Стало відомо скільки років "світить" Зайцевій