Міністерство соціальної політики ініціює збільшення ролі стажу роботи в порівнянні з зарплатою при нарахуванні пенсії для українців з великою вислугою років.

Про це йдеться на сайті відомства, передає Корупція.Інфо


"Підготовка до другого етапу пенсійної реформи, що буде реалізовуватися в 2019 році, вимагає нейтралізації сьогоднішніх дисбалансів, які виявила реформа на першому етапі", – заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.


За його словами, це стосується тих пенсіонерів, які мають великий стаж роботи, але надбавки до пенсії в жовтні 2017 року одержали невисокі, оскільки друга необхідна умова для адекватного розміру осучаснення – зарплата, виявилася низькою.

"Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більше, ніж роль заробітної плати. Нагадую, що впроваджена пенсійна реформа відобразила ту соціальну реальність, в якій жили люди. І сьогодні ми вже по факту отримали результат, який змушує нас виправити деякі перекоси", – зазначив Рева.

Популярне: "Прокручувала різні варіанти самогубства…": Черговий випуск "Міняю жінку" вразив українців


Міністр також заявив, що в Україні намітилася ще одна проблема – перерахунок пенсії вийшов менше очікуваного у деяких пенсіонерів з числа тих, хто працював, будучи на пенсії, а потім звільнився.

"Так складається тоді, коли заробітна плата була менше, ніж до виходу на пенсію. Тобто, стаж дорахували, а коефіцієнт упав. Зараз також готуються законодавчі зміни, за якими стаж додаватиметься автоматично, а коефіцієнт заробітку буде встановлюватися за бажанням пенсіонера", – резюмував Рева.

Нагадаємо, що 3 жовтня Верховна Рада підтримала законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", необхідний для проведення пенсійної реформи .