Головному підозрюваному в убивстві Катерини Гандзюк голові Херсонської обласної держадміністрації Владиславу Мангеру змінили запобіжний захід на тримання під вартою до 28 липня без можливості внесення застави.

Таке рішення в ніч на 19 червня ухвалив Печерський районний суд Києва, повідомили на сторінці “Хто замовив Катю Гандзюк?” у Facebook.

“Прокурор Андрій Синюк повідомив, що суддя змінила Мангеру запобіжний захід на тримання під вартою до 28 липня без можливості внесення застави. Дякую за підтримку! Чекаємо на обвинувальний вирок”, – зазначили активісти.

До цього більш як рік Мангер перебував під заставою розміром 1 млн 152 тис. гривень, однак прокурори вирішили звернутися до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу у зв’язку з новими обставинами. Через погрози фізичною розправою свідкам у справі, які були документально підтверджені, підозрюваного помістили під варту.

“З метою запобігти спробам підозрюваного голови облради ховатися від органів досудового розслідування, незаконно впливати на свідків, щоб уникнути кримінальної відповідальності, вчинити інше кримінальне правопорушення, прокурори ще 11 червня 2020 звернулися до Печерського районного суду Києва з клопотанням застосувати до особи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави”, – йдеться на сайті Офісу генерального прокурора.

Розповімо, як все було:

Співробітники СБУ затримали Владислава Мангера 16 червня вранці. Правоохоронці доставили його на засідання суду, де розглядалося клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Пізніше стало відомо, що адвокати Мангера оголосили відвід судді, внаслідок чого засідання відклали, а сам підозрюваний покинув приміщення суду. Адвокат пояснив, що Мангер залишиться в Києві, де чекатиме рішення судді про відвід.

Розслідування у справі вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк продовжили до 29 липня у зв’язку із з’ясуванням раніше невідомих обставин.

Активісти помітили автомобіль голови Херсонської облради Владислава Мангера біля Херсонського обласного кардіологічного диспансеру. Вони вважають, що так фігурант ховається від примусового приводу до суду.

Пізніше Владиславу Мангеру, підозрюваному в замовленні нападу на Катерину Гандзюк, у кардіологічному диспансері зачитали постанову суду про привід на засідання.

17 червня СБУ знову затримала Мангера до суду щодо обрання запобіжного заходу- просто з лікарні.