Українцям не варто ставитися до розмов про створення ракетного щита для захисту від агресії Росії, як до передвиборчих обіцянок.

Така ідея має сенс, оскільки країна-агресор знову заговорила про повторення сценарію Карибської кризи.

Україну ж в цьому випадку Росія сприймає як розмінну монету в силовому змаганні із США. Таку думку висловив український журналіст Роман Цимбалюк у своєму відеоблозі.

"Здавалося б, ну що нам до ось цих буцань США і Російської Федерації? У них там довгі ракети, змагання, хто головний на планеті й так далі. Але розумієте, в чому справа?

Насправді коли розмови заходять про таке суперництво, ми завжди повертаємося до України і Грузії. Тому що, згідно зі російською логікою, ці ракети малої і середньої дальності можуть бути розміщені в Україні та Грузії. Тобто, набагато ближче до цього заповітного вікна за кремлівською стіною", — говорить він.

"І Володимир Путін у зв'язку з цією зарубою проводить паралелі з Карибською кризою, коли на початку 60-х товариш Брежнєв і його кузькина мати розмістили ракети на Кубі. І тоді ми мало не почали Третю світову війну. Але зараз наближення американських ракет в Європу Росія розглядає приблизно так, як під час Карибської кризи це робили в США", — додав Цимбалюк.

Журналіст також звернув увагу на те, що при будь-якому конфлікті між США і Росією під ударом в результаті завжди опиняється Україна.

Країна-агресор тут же починає погрожувати їй війною і знищенням. Причому якщо раніше погрози були теоретичними, то зараз вони стали цілком реальними.

Україна досі є нейтральною країною, однак це не вберегло її від збройного вторгнення. І тепер Путін продовжує погрожувати нашій країні втратою державності за активну протидію окупантам на Донбасі.

"І ось зараз, коли товариші розмірковують про договір РСМД, підписаному в свій час між СРСР і США, знову погрожують нам.

Ну це вже ні в які ворота не лізе. Парадоксально, але Путін Україну вже розглядає як частину західного простору. Так, роздуми такі ведуться, в першу чергу, в контексті ракетних воєн. Але знову ж таки: чому він говорить, що з Україною просто, як з апельсином?" — розмірковує Цимбалюк.

Підсумовуючи, Цимбалюк наголосив, що Путін розмірковує про ракети і Україну таким чином, що позиція Росії по відношенню до нашої країни зміниться, якщо переможе кандидат, який більше сподобається президенту РФ.