У Парламентській асамблеї Ради Європи прийнято резолюцію, яка спочатку передбачала зняття санкційного тиску з Росії.

Доповідь та проект рішення готував проросійський депутат з Нідерландів Тіні Кокс. Але при підготовці документа до голосування вдалося витягти з тексту небезпечні норми.

Спочатку пропонувалося запропонувати новий складний механізм запровадження санкцій замість існуючої санкційної процедури. Але у прийнятому документі наголошується, що нову громіздку процедуру буде створено на додаток до існуючої, нинішнє право ПАРЄ самостійно накладати санкції на РФ залишається без змін.

Один з представників України в ПАРЄ Володимир Ар’єв написав про те, що відбулось, у Facebook наступне:

«Резолюція ПАРЄ проголосована. Росія не отримала зміни процедури запровадження санкцій! При цьому Росія в резолюції критикується за боягузтво (подавати делегацію) та шантаж (відмову платити внесок до Ради Європи). Її закликали не боятися і не шантажувати, а виконувати зобов‘язання. Існуючий санкційний механізм залишається. Можливо, буде запроваджений додатковий, складніший. Але то вже справа майбутніх сесій. Делегація зробила все можливе»

Варто зазначити, що нещодавно, Україна ввела нові санкції проти Росії,

"Чорний список" товарів, які заборонено ввозити з Росії значно поповнився. Україна подбала про те, щоб значно розширити список забороненого. Під ембарго потрапили товари хімічної промисловості, обладнання для залізничного транспорту, а також скляна тара. Обмеження набудуть силу через 10 днів.

10 квітня на засіданні Кабінету міністрів були затверджені доповнення в список товарів, заборонених для імпорту. Варто зазначити, ще однією постановою, в список заборонених до ввезення з РФ товарів внесені формалін, карбамідно-формальдегідний концентрат і смоли, пружини для візків вантажних вагонів, електроапаратура для комутації, яка використовується в пристрої залізничної автоматики. Відтак, всі, хто потребує заборонені речі, змусять шукати інші ринки для їх купівлі.

Крім того, було закрито питання ввезення скляної тари. Під заборону потрапили пляшки з безбарвного і кольорового скла, скляні ємності для продуктів і напоїв, банки для консервування ємністю від 0,15 л до 2,5 л і більше, а також скляні ємності для харчових продуктів і напоїв різної ємності.