Новим виконувачем обов'язків глави "Донецької народної республіки" призначений голова "Народної ради" "республіки" Денис Пушилін.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні так званого парламенту, усунувши голову "Ради міністрів" Дмитра Трапезникова. Раніше "генеральна прокуратура" "республіки" визнала незаконним його призначення.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

"Призначити тимчасово виконуючим обов'язки глави ДНР голову Народної ради ДНР Дениса Пушиліна", – зачитала рішення заступник голови "парламенту" Ольга Макєєва.

На засіданні "Народної ради" також було ухвалене рішення щодо проведення "виборів" у "ДНР".

Пізніше Пушилін заявив, що робитиме на новій посаді в першу чергу.

Водночас у ЗМІ з'явилася інформаці, що Оточення нового ватажка «ДНР» Дениса Пушиліна складатиметься більшою мірою з фахівців із Москви.

«Владислав Сурков має намір більше не допускати ексцесів виконавців на місцях. Тому з Пушиліним у його «виборчому штабі» працюватимуть його довірені особи. Зокрема, з Москви направлять як координатора з питань піару, роботою зі ЗМІ та в соцмережах директора Інституту миротворчих ініціатив Дениса Денисова», – йдеться  у повідомеленні джерела. 

На цю позицію спочатку розглядався Володимир Корнілов, який раніше в Києві очолював філію Інституту країн СНД, однак рішення було ухвалено на користь Денисова, який також до російського вторгнення в 2014 році працював у Києві в цій установі. 

Денис Пушилін народився 9 травня 1981 року в Макіївці Донецької області. Був функціонером руху "МММ", коли на його основі була створена однойменна партія, він став її членом. Причому, спробував від цієї партії йти в 2012 році в народні депутати, але потім з невідомої причини передумав.

З моменту виникнення Майдану Пушилін активно виступав на мітингах на Донбасі, а в квітні 2014 року став заступником "народного губернатора" Донецької області.

Коли була проголошена "Донецька народна республіка", він став одним з керівників "тимчасового уряду", а потім главою "Народної ради".

Пушиліна неодноразово помічали в Москві, у адміністрації президента Російської Федерації Володимира Путіна, куди він їздив за "порадами".

З 9 листопада 2014 року він також є постійним представником "ДНР" на переговорах Контактної групи з мирного врегулювання у Мінську.