Сьогодні мережу сколихнула інформація стосовно кандидата на пост Головного прокурора. Так, так, саме сколихнула, адже як пишуть Українські ЗМІ очолити ГПУ може колишній соратник Міхеіла Саакашвілі – Давід Сакварелідзе.

Як відомо, він є колишнім заступником генерального прокурора України та співзасновником партії “Рух нових сил”, яку очолює саме колишній президент Грузії.

Крмі того, його називають дуже приближеним до оточення самого Саакашвілі.

Крім того, Саквалерідзе є одним із головних противників Петра Порошенка, який, нібито, посприяв тому, щоб він втратив свою посаду у ГПУ.

За словами Сакварелідзе, йому складно повірити в те, що його відставка не була узгоджена з Порошенком.

“У це дуже складно повірити. Оскільки всі президенти, в якійсь мірі контролюють генеральних прокурорів. Якщо це не так, то це дуже небезпечно. Генпрокуратура – занадто громіздка структура без ідеології”, – говорив раніше він.

А ще, екс-заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе заявив, що Віктор Шокін у свій час практично всі дії погоджував з президентом Петром Порошенком.

“Напевно, одна з найбільш особливих якостей Шокіна – він фактично жодного кроку не робив без узгодження з президентом. Це все прекрасно знають. Я залишив в Грузії мандат депутата, погодився на пропозицію стати заступником генпрокурора, і все прекрасно розуміли, що мене призначав Порошенко, а не Шокін. Якщо мене звільнили без повідомлення президента – значить, у нас велика проблема: громіздка і небезпечна система прокуратури працює без жодного контролю”, – говори після звільнення він.

Однак, повернемося до головного. Журналісти напряму запитали у Саквалерідзе, чи є правдивою ця інформація. Відповідь була несподіваною.

Він назвав плітками інформацію про своє швидке призначення генпрокурором. При цьому зазначив, що сам він “нікуди не рветься”.

Водночас, як повідомляє телеграм канал “Політика Страни”, джерело в Офісі президента підтвердило «Страні», що кандидатура Давіда Сакварелідзе на пост генпрокурора України не розглядається.

За його словами, є три кандидатури. По-перше, це юрист «Кварталу», нардеп від Слуги народу Сергій Іонушас.

По-друге, це нинішня в.о. глави ДБР Ірина Венедиктова.

По-третє, це колишній заступник генпрокурора часів пізнього Луценка – Сергій Кізь, – йдеться у повідомленні.