Нещадавно прогримів черговий скандал навколо коаліційних домовленостей. Однак на цей раз конфлікт оминув партійних гігантів: Блок  Петра Порошенка та Народний Фронт, та торкувся "темної конячки виборів" – Самопомочі.

Йдеться про те, що частина партії "Воля" на чолі з Юрієм Дерев'янко оголосила про бажання вийти з об'єднання "Самопоміч", мотивуючи рішення тим, що об'єднання порушує домовленості. У відповідь Єгор Соболєв у своєму Facebook назвав Дерев'янко шахраєм. 

Наша команда вирішила розібратися, які підводні течії не дають консолідуватися третій за рейтингами партії.

Цікаво, що об'єднання "Самопоміч" сприймає скандал навколо нардепа Юрія Дерев'янка, як спробу перешкодити формуванню нової коаліції. Партія "Воля", що входить в "Самопоміч", підтвердила свої зобов'язання перед союзниками. В свою чергу, Єгор Соболєв, який назвав Дерев'янко шахраєм, оприлюднив факти про його причетність до корупції. 

Нещодавно Єгор Соболєв в ефірі "Громадського.ТБ" заявив, що ситуація з нібито виходом партії "Воля" з об'єднання "Самопоміч" – це організований нардепом Дерев'янко скандал проти "Самопомочі", який готувався ще до виборів. 

Як розповів Соболєв, саме Дерев'янко проводив переговори з "Самопоміччю" перед об'єднанням з "Волею". Однак тоді в ході переговорів він пропонував партії мера Львова Андрія Садового об'єднатися з ним і ще трьома його однопартійцями.

За словами кандидата в депутати, під час кампанії він не знав, хто такий Юрій Дерев'янко, але пізніше з'ясувалося, що той через консорціум ЄДАПС організував схему викачування грошей через паспорта, займався лобіюванням нечесних схем з викачування грошей з платників податків через реєстри Мін'юсту. 

Уже після об'єднання, стверджує політик, стало відомо, що Дерев'янко завів у "Волю" так звані "мертві душі", які були юристами самого політика. 

Рішення про вихід з об'єднання з "Самопоміччю", за словами Соболєва, прийняв "кишеньковий з'їзд" з цих юристів і 12 делегатів з Івано-Франківська. 

"Ця людина прийшов в партію не для того, щоб отримати контроль над "Волею", а для того, щоб атакувати більш серйозні цілі, в даному випадку це" Самопоміч ", яка зараз є тією силою, що не дає скотитися коаліційних переговорів в простій дерибан ", – сказав Соболєв. 
 

Об'єднання "Самопоміч", в свою чергу, заявило, що сприймає скандал навколо Дерев'янко, як спробу перешкодити формуванню коаліції. Цікаво, що в об'єднанні "Самопоміч" поставилися до скандалу, як до внутрішнього конфлікту в партії "Воля". 

Представники партії "Воля", обрані до Ради за списками об'єднання "Самопоміч", задекларували, що вони увійдуть до однойменної фракції. 

"Сьогодні об'єднання" Самопоміч " бере активну участь у формуванні коаліції, в тому числі, щодо обговорення військової доктрини країни, в питаннях формування бюджету, конституційної реформи. Це дуже важливі питання. А ці інспіровані сварки сприймаємо як спробу відволікти і суспільство і партійні структури, працюючі над формуванням коаліції, від важкої праці ", – підкреслив кандидат у нардепи. 
 

Мало того, стверджують, що за конфліктом стоять люди, які б не хотіли, щоб коаліція сформувалася швидко і ефективно.

 

Відповідь "Волі"

Натомість партія "Воля" виступила із заявою про те, що її представники, обрані до Верховної Ради за списками об'єднання "Самопоміч", увійдуть в цю фракцію в новообраному парламенті. 

"Маніпуляції про суперечки між учасниками об'єднання – частина технології з розвалу нових політичних сил в умовах найбільших викликів для держави. Зараз час для створення коаліції всіх проукраїнських сил із завданням якнайшвидше прийняти бюджет заради зміцнення оборони і продовжити очистку влади, а не втрачати сили в інспірованих сварках ", – йдеться в заяві" Волі ".

 

Довідка:

Юрій Дерев'янко – позафракційний депутат Верховної Ради, обраний по 87-му мажоритарному округу на Прикарпатті. Нардеп входив в "Коаліцію демократичних сил" і Коаліцію "Європейський вибір". Був координатором робочої групи з доопрацювання до другого читання законопроекту "Про очищення влади" (про люстрацію). 

В жовтні 2013 року прізвище Юрія Дерев'янка спливла у зв'язку зі скандалом в Мін'юсті. На початку жовтня виявилися заблоковані державні реєстри – бази даних про громадян, їх майно, виконавчих виробництвах, нотаріальні дії та т.п. 

Міністерство юстиції заявило, що групою осіб – співробітниками ТОВ "Арт-мастер" та ТОВ "3-Т" було розроблено програмне забезпечення ведення державних реєстрів, технологічною особливістю якого була можливість постійного несанкціонованого втручання в роботу системи. 

Таким чином, був створений приватний сервер, який, фактично, був шлюзом і накопичував всю конфіденційну інформацію про правовідносини громадян. 

 

 

Автор: Кай Кіт


 ‡агрузка...