Російські окупанти продовжують накопичувати сили на Сході України. Українська влада рекомендує місцевим залишити небезпечні населені пункти. Зараз ще є можливість тихо вивозити цивільних з деяких тимчасово окупованих Росією територій Луганської області. Щодня вдається евакуювати від 15 до 70 місцевих жителів.

Про це 24 каналу повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Головне, аби люди розуміли, що ніхто нічого не залишає просто так. Кожен населений пункт, з якого таки доводиться відходити нашим військам, росіянам дається дуже значною ціною – великою кількістю особового складу та техніки”, – наголосив Гайдай.

За його словами, Збройні Сили України стежать за всіма пересуваннями ворога, тому якогось неприємного “сюрпризу” для наших захисників не буде.

“Справді росіяни підтягують останні резерви, найближчим часом ми зупинимо їх”, – заявив Гайдай.

Однак, потрібно розуміти, що в російських загарбників є значна перевага в артилерії, важкій техніці та особовому складі. Саме тому, як він наголосив, тактика, яку обрало українське військове керівництво – правильна.

Гайдай зазначив, що наразі основні резерви російських загарбників на Луганщині кинули на взяття Сєвєродонецька. Крім того, Тошківки та Золотого.

В Лисичанську добре сформована оборона. Російським загарбникам буде складно захопити місто через його вдале географічне розташування.

Гайдай підтвердив інформацію, що окупанти захопили Лоскутівку, Рай-Олександрівку та наблизилися з півдня до Лисичанська на відстань до 15 кілометрів.

Проте не потрібно панікувати у цій ситуації. Підрозділи Збройних Сил України майже 4 місяці надійно тримали оборону на цих рубежах і не давали окупантам просуватися. За цей час ворог зазнав серйозних втрат та певним чином виснажився.

На цих територіях вже буквально не було за що чіплятися – окупанти підступно знищували все своєю артилерією та авіацією. Саме тому українські військові, які перебували поблизу Лоскутівки та Рай-Олександрівки та ближніх населених пунктів, перейшли на лінію оборони поблизу Лисичанська.

Там все пристріляне та обстріляне. Те, що наші хлопці тримали лінію оборони і 4 місяці завдавали величезних втрат ворогу, – це вже героїчні вчинки. Там просто не було за що чіплятися, тому відійшли й перегруповуються вже на підступах до Лисичанська, – зазначив Гайдай.

Якщо порівнювати розташування обох міст, то Сєвєродонецьк останній розташований внизу, а Лисичанськ – на висоті. В останньому значно краще оборонятися. Тим паче там сформована серйозна оборона та вже перебуває достатня кількість військ.

До того ж вже минуло майже 4 місяці з початку повномасштабного вторгнення, а українські військові досі тримаються у промзоні Сєвєродонецька. У випадку з Лисичанськом там можна буде стримувати наступ окупантів значно довше.

Можна сказати, що Лисичанськ буде триматися довше. Оборона там потужна. Достатньо військ. Наші захисники виконають завдання на всі 100%, – підкреслив Сергій Гайдай.

Він додав, що наразі є можливість кожного дня постачати гуманітарні вантажі та військову допомогу до Лисичанська. Евакуація також проводиться. Окупанти не контролюють трасу Лисичанськ – Бахмут, але регулярно її обстрілюють.

Варто зауважити, що російські загарбники кинули серйозні ресурси на захоплення усієї території Луганської області. Однак їм так не вдається її захопити через героїчний опір Збройних Сил України. У такому постійному наступі російські війська виснажуються, через що вони змушені постійно залучати додаткові резерви. До речі, окупанти вже втратили 34 430 особового складу.