Затоплення шахт на окупованому Донбасі може привести до того, що в ряді населених пунктів цілі вулиці будуть провалюватися під землю, передає Корупція.Інфо

Популярне: Засмагають біля “куп гною”. Мережу шокувало фото відпочивальників на кримському пляжі

Через насування масштабної екологічної катастрофи регіон вже почав перетворюватися на другу "чорнобильську зону".

Про це в ефірі Обозреватель.LIVE  заявив еколог Олександр Соколенко.

За його словами, зберігається небезпека вибухів на промислових об'єктах, що призведе до масштабного забруднення навколишнього середовища.

"Ця загроза є і буде існувати до тих пір, поки триватимуть бойові дії", – підкреслив експерт.

Еколог зазначив, що дуже важливою і серйозною проблемою також є забруднення ґрунтів в результаті щоденних вибухів.

"Всі ці вибухонебезпечні речовини, які використовуються в "Градах", мінометах … в чому завгодно, вони токсичні. На сьогодні вся лінія розмежування випала на багато років, якщо не назавжди, з використання в якості сільськогосподарських земель", – сказав Соколовський.

"Ми отримали другу чорнобильську зону, на якій сотні років нічого не можна вирощувати. Ми втрачаємо ресурс України, який раніше використовувався для вирощування соняшнику, пшениці, ріпаку та інших культур", – пояснив він.

Говорячи про проблему із затопленням шахт, еколог зазначив, що більшість з них розташовані в межах населених пунктів: "Часто ці вироблення знаходяться взагалі під житловими будинками".

"У перспективі ми можемо отримати ситуацію, коли цілі вулиці і будинки будуть провалюватися під землю і йти під воду. Ряд населених пунктів … люди з них виїдуть, бо там ніде буде жити. Ця проблема сьогодні вже є", – додав Соколовський.