Щонайменше сім російських військових літаків (за останніми офіційними даними – більше дев’яти – ред.) було знищено після вибухів на аеродромі біля селища Новофедорівка в Криму.

Це стало найбільшою втратою авіації РФ за день з часів Другої світової війни, повідомляє CNN.

Науковий співробітник Азіатського інституту Гріффіта і колишній пілот ВПС Австралії Пітер Лейтон вивчив супутникові знімки Planet Lab, на яких відображена авіабаза Сакі до і після вибухів.

За його словами, знищені бойові літаки, мабуть, є бомбардувальниками Су-24 та багатоцільовими винищувачами Су-30.

Лейтон зазначив, що ще два літаки було пошкоджено.

Експерт наголосив, що знімки свідчать про те, що це була навмисна атака, а не нещасний випадок.

Телеканал зазначає, що кількість знищених літаків вказує на те, що вівторок, 9 серпня, став одним із найбільш руйнівних днів для російської військової авіації за понад сім десятиліть, включаючи радянську епоху.

У нечисленних доступних даних про втрати військових літаків за радянських часів і в сучасній Росії немає згадки про такі істотні втрати від одного інциденту за один день.

За даними Oryx, на аеродромі Саки було знищено не менше чотирьох літаків Су-30СМ, шість ударно-тактичних літаків-розвідників Су-24М/МР (п’ять знищено, один пошкоджено)

Зазначимо, що 9 серпня на військовій авіабазі РФ Саки біля селища Новофедорівка в окупованому Криму пролунало кілька потужних вибухів. Стовпи диму від них видно було як на суші, так і в морі.

На цій авіабазі базується 43-й окремий морський штурмовий авіаполк Чорноморського флоту РФ. За даними української розвідки, літаки полку регулярно завдають ударів по півдні України, скоюючи військові злочини проти мирного населення.