Глава Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що вздовж кордону та в Криму перебуває понад 100 тис. одиниць бойового та чисельного складу Збройних сил РФ, а 65% українського кордону залишаються уразливими.

Про це він сказав під час виступу на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Безпека країни” у вівторок у Києві.

“Ми розуміємо загрози, які є перед Україною. Їх насправді чимало, але ім’я у них одне – Росія… Кажуть геополітика – це шахівниця. І якщо прагнеш вдосконалюватися, то варто грати з потужним опонентом. Це правда. Україна зростає. Стає сильною. Проблема лише в тому, що наш противник грає не в шахи, а в “Чапаєва”, і ціна такої гри – людське життя”, – сказав Баканов.

У цьому контексті він продовжив: “Нещодавно, коли біля наших кордонів збільшилася концентрація російських військ, ми вкотре відчули, що на цій шахівниці діють зовсім інші правила. Так, на сьогодні ситуація дещо стабілізувалася. Але ми маємо усвідомлювати: хоч Росія і відвела частину своїх військ – загроза нікуди не поділася”.

Глава СБУ наголосив, що бойовий і чисельний склад ударного угруповання збройних сил РФ, які розгорнуті уздовж кордону та в Криму, становить понад 100 тис: “Це станом на зараз. Танки, бойові літаки, вертольоти, кораблі. Батальйонні тактичні групи та групи ракетних військ і артилерії”.

За його словами, можна виділити п’ять оперативних напрямів, але не варто забувати про Білорусь, “яка є потенційним союзником РФ у разі вторгнення, доказом чого стали останні вчення на нашому кордоні”.

“Тобто 65% українського кордону уразливі, інші 35% на західному напрямку також потребують особливої уваги. Оскільки Росія активно використовує і підживлює націоналістичні рухи в цих країнах для того, щоб впливати на ситуацію в Україні. Приклад Угорщини це показує”, – заявив Баканов.