Офіс Генпрокурора двічі викликав на допит у справі Іловайскої трагедії п’ятого президента України Петра Порошенка в якості свідка.

Про це генпрокурор заявила в ефірі “Право на владу”.

Відповідаючи на питання журналіста про те, коли п’ятий президент Петро Порошенко дасть свідчення про те, хто саме керував діями в Іловайську, Венедіктова заявила:

“Це був режим АТО. Коли режим АТО, у нас не головнокомандувач діє, а зовсім інша відповідальна особа. Але він як свідок викликався двічі. Двічі не прийшов”.

 

“Я сподіваюся, що ми отримаємо третю експертизу найближчим часом. За результатами третьої експертизи будуть зроблені висновки додаткові. Думаю, що ми всіх кого потрібно запросити і почути: хто відповідальний, хто може надати додаткову інформацію, включаючи прізвище, яке ви згадали. Прокурори і слідчі приймуть це рішення”.

Нагадаємо, Венедіктова також підкреслила, що як засекречувати, так і розсекречувати документи, повинен Генштаб.

«Ми почнемо розсекречувати, як тільки Генштаб нам дасть. Ми будемо публікувати. Там дійсно 70 томів. Ми нічого приховувати не будемо. Наступна дискусія точно буде. На матеріалах. Дедлайн – я не можу відповідати за Генштаб. Але я згодна – треба розсекречувати», – сказала генпрокурор.

Підкреслимо, політолог Володимир Фесенко зазначив, що Петро Порошенко знає, хто і які рішення приймав під час тої страшної трагедії і, що саме Порошенко має понести відповідальність. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

«Безумовно, відповідальність за те, що сталося, несе не одна людина. І з цим врешті решт треба розібратися, в першу чергу правоохоронним органам. До речі, дивно, що у справі про Іловайську трагедію жодного разу не допитувався як свідок Петро Порошенко. Про це два роки тому сказав Анатолій Матіос, який тоді був головним військовим прокурором. Але Петро Олексійович був у серпні 2014 р. і Президентом і Верховним Головнокомандуючим, знає, хто саме і які рішення тоді ухвалював, яким чином здійснювались переговори з росіянами про виведення наших військових з оточення.

Ми маємо пам’ятати і шанувати загиблих у цій трагедії. Але також треба розібратись врешті решт і з повноцінним розслідуванням цієї трагедії. Це було б справедливо», – наголосив політолог.