Нинішня ситуація в Афганістані допоможе Україні, оскільки Байден навряд чи проявить слабкість або сумніви в її підтримці. При цьому Зеленському не варто сподіватися на глобальні рішення.

Про це розповів “Апострофу” колишній співробітник Адміністрації Джорджа Буша-старшого, політичний експерт Дейн Уотерс.

“Одна з проблем Зеленського полягає в тому, що він занадто багато вимагає виконання великих завдань, які навряд чи відбудуться найближчим часом, в той час, як він може домогтися більшого прогресу, роблячи більш дрібні поступові кроки. Маленькі перемоги краще, ніж їх відсутність” , – вважає Уотерс.

Крім того, Дейн Уотерс заявив, що Зеленський повинен запросити Байдена в Україну.

“Один Байден на українській землі коштує більше, ніж десятки мільйонів доларів у вигляді військової допомоги. Це стане для Путіна чітким знаком не робити більш агресивних дій проти України, тому що США будуть там, щоб допомогти”, – вважає ексспівробітник Адміністрації Джорджа Буша-старшого.

З ним погоджується американський дипломат Дебра Кейган, яка працювала в Держдепі США з часів президентства Рональда Рейгана.

“Я вважаю, що Байден повинен поїхати в Україну, щоб сказати, що, попри всі жахливі рішення адміністрації за перші 7 місяців свого президентства, він розуміє важливість протистояння Росії, країні, яка сприймає міжнародне право як необов’язкову рекомендацію. Якщо Байден не відвідає Україну, це дасть сигнал Путіну, що Байден боїться Росії”, – сказала вона.

У той же час, станом на 1 вересня запланована зустріч президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена в Америці. І хоча цей момент не особливо сприятливий для переговорів для українського боку, багато що залежить від позиції Києва.

Таку думку висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

“31 серпня – дата остаточного виведення американських військ з Афганістану, і вона важлива для американців. У даному випадку переносити візит на тиждень, напевно, це було б не дуже правильно з психологічної та тактичної точки зору. Вирішили перенести на день пізніше. Я не думаю , що це якось кардинально позначиться на атмосфері переговорів або на змісті майбутніх домовленостей, або на тематиці зустрічі “, – сказав він.

Експерт додав, що очевидно, що момент для зустрічі не зовсім сприятливий для української сторони.

“Але в даній ситуації що є – те є, тому Україні треба отримати максимальну користь з зустрічі, за напрямками, які вже відомі. Тому, звичайно, багато що залежить від України, але, безумовно, в більшій мірі від позиції і настрою американського президента”, – резюмував він.