253891_default

Дискусії про вірогідність зняття санкцій з Росії наразі не мають жодних підстав, адже РФ продовжує порушувати Мінські угоди, а Крим є досі під контролем агресора.

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час спільної заяви для ЗМІ з міністром закордонних справ Канади Стефаном Діоном, передає Корупція.Інфо.

"Росія зараз розпочала велику гру з тією метою, щоб з Росії були зняті санкції. І мета Росії – це переконати частину Західного світу в необхідності зняття санкцій. І мета Росії – це фактично розпочати гру, хто винен у невиконанні "Мінська" (Мінських угод – прим.ред.)", – наголосив він.

За словами Яценюка, для виконання домовленостей з російського боку не було зроблено нічого. На його думку, Росія зобов'язана припинити вогонь, відвести війська, вивести всю артилерію і техніку, дати доступ ОБСЄ до всіх зон і територій в Донецьку і Луганську і вивести свої війська з тією метою, щоб Україна повністю відновила контроль над українсько-російським кордоном. Окремо український прем'єр запевнив, що будь-які дискусії в країнах Євросоюзу або серед західних партнерів України про вірогідність зняття санкцій не мають під собою на даному етапі жодних підстав.

"Питання незаконної анексії Криму і відповідних санкцій проти РФ ні в якому випадку також не повинно виключатися з глобального порядку денного", – додав Яценюк, зауваживши, що Україна розраховує на підтримку Канади в цьому питанні.