Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який неодноразово робив суперечливі заяви щодо боротьби українського народу проти російської агресії, заявив, що Україна не зможе перемогти у війні з нинішньою стратегією підтримки НАТО.

Цю зухвалу думку Орбан озвучив, виступаючи разом з канцлером Австрії Карлом Нехаммером у Відні 28 липня, передає Sky News.

“Ця війна в такій формі не може бути виграна”, – сказав Орбан.

За словами політика, якого називають другом російського диктатора Володимира Путіна, стратегія країн НАТО з підтримки України зброєю і навчанням нібито “досі показувала, що вона не приведе до успіху”. Також він попередив про тяжкі наслідки війни для європейської економіки.

“Без зміни стратегії миру не буде. Незрозуміло, як нам уникнути рецесії в Європейському Союзі, якщо війна продовжиться”, – додав прем’єр Угорщини.

Орбан додав, що без миру в Україні весь Євросоюз “буде втягнутий у військову ситуацію”.

До того ж, Орбан знову повторив, що стратегія Заходу щодо війни в Україні провалилась. За його словами, санкції проти росіян і поставки зброї Заходу не працюють, тому потрібно проводити переговори.

Орбан заявив, що тут ключову роль мають американці, які, за його словами, фінансують війну.

“Як після Другої світової війни, знову доводиться чекати на безпекову угоду від російсько-американських домовленостей”, – зазначив угорський прем’єр.

Орбан зазначив, що США наразі підтримали Україну 50 мільярдами доларів, і він не знає, хто надасть таку суму українцям у найближчі пів року, але впевнений, що “Європа не має стільки грошей”. 

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинуватив Євросоюз у тому, що він нібито зайняв “неправильну позицію у війні”, яку почав Путін проти України. Він переконаний, що “Європа повинна стати між Росією та Україною” і розробити новий план, який нібито дозволить “повернутися до мирних переговорів”.

Орбан вважає, що Євросоюз зробив помилку, коли став на бік України. Він переконаний, що “Європа повинна встати між Росією та Україною” і розробити новий план, який нібито дасть змогу “повернутися до мирних переговорів”.

“Не варто плекати ілюзій, що ми впливаємо своїми порадами, але в кожній суперечці це моральне питання: потрібно спробувати розповісти і спробувати переконати західників розробити нову стратегію”, – сказав Віктор Орбан.

Він звинувачує Європу у тому, що вони нібито “втратили шанс мирно врегулювати конфлікт ще у 2014 році”. Орбан заявив, що тепер Росія “не хоче сідати за стіл переговорів з ЄС”.

Прем’єр-міністр Угорщини став на бік Росії, заявивши, що РФ нібито “хоче гарантій безпеки” і вимагає переговорів із США.

Також російський правозахисник Марк Фейгін вважає, що Путін “підкупив” прем’єр-міністра Угорщини Орбана обіцянкою про те, що передасть йому частину Закарпаття у разі падіння київської влади. Російський диктатор пішов на такий крок, бо розумів, що одному у війні проти України буде складно.

У свою чергу Орбан повинен був висловлювати Путіну “досить явну підтримку у війні”. Фейгін переконаний, що РФ сприймає Україну як наконечник “західного списа” і намагається всіх переконати, що “Київ перетворився на проект антиросії”.

“Ой, підпали під Захід? Тільки Захід щось не займав території, не вбивав дітей в Бучі і допомагає грошима. Чому б тоді Україні не вибрати союзником Захід? А кого вибирати? Москву? Цих всіх з мордами у вигляді дуп?”,- каже Фейгін.

Він також нагадав, що Угорщина постійно виступає проти антиросійських санкцій і захищає поставки російських енергоносіїв до Європи.