Бійці ЗСУ потребують в отриманні від західних союзників ракет ATACMS – не тільки тому, що ті мають високу далекобійність, а й тому, що ті дуже потужні. Таку думку висловив відомий військовий експерт Олександр Коваленко. І навів дохідливий приклад.

“Справа не тільки в 300 кілометрах, через які нам потрібен ATACMS. Знищений цієї ночі курник російських окупантів у Херсоні. Знищений, але не до кінця. Щоб ця будівля була максимально знесена з карти міста, бойової частини реактивного боєприпасу М142 недостатньо, а ось ATACMS підійдуть”, – зазначив він.

До слова, трохи раніше Коваленко говорив про те, що офіційна заява західних союзників про передачу Україні ракет моделі ATACMS для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS з дальністю ураження цілей на відстані до 300 кілометрів може з’явитися в розпорядженні ЗСУ вже в кінці серпня або початку вересня.

Нагадаємо, раніше представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький говорив – у Росії є 120-денний план на війну проти України. Подальші дії окупантів залежатимуть від того, що відбувається на фронті.

“У нас є підтверджена інформація, що у росіян є план на 120 днів війни. Подальше коригування цього плану залежатиме від того наскільки противник досягне успіху або навпаки зазнає поразки на сході України. Однак мети так званої спеціальної військової операції, про яку Путін заявляв на початку війни, росіянам так і не вдалося досягти”, – пояснив Скібіцький.

За його словами, у зв’язку з невдачами військ загарбника Генштабу РФ доводиться кожні 30 днів міняти свої плани щодо вторгнення і акцентувати зусилля тільки на конкретних напрямках.

Також представник розвідки зазначив, що на території України наразі 103 батальйонних тактичних групи російських військ. Ще 40 БТГр в резерві і можуть взяти участь у бойових діях.