Сьогодні день народження 20-го батальйону. Один з найкращих батів. З тих, що я бачив на фронті. Будь-який підрозділ – це не номер з абревіатурою. І не перелік боїв. А люди, – передає Корупція Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВО!!! Деканоїдзе розповіла всю правду про вбивство Павла Шеремета, ВАЖКО ВІРИТЬСЯ

 

Це Юрій Яницький, позивний «Фаберже». На початку війни він та ще кілька бійців 20-го батальйону відбивалися від навали бойовиків на блокпості біля селища Красний Партизан. Хлопців повністю оточили. По них били танки. Після майже п’ятигодинного бою їх захопили. Пам’ятаєте моторошне відео, де у кадрі Юра та решта полонених сидять в оточенні бойовиків? А ще там знято, як українському капеланові бойовики віддають тіла загиблих у Красному Партизані. Так от, Юрій розповів, що насправді полонених бійців розстріляв в упор один з орків. Юрко назавжди запам’ятував його обліччя. Та й самого «Фаберже» могли розстріляти. Запросто. Бо всі сорок три дні в полоні«Фаберже» проносив на собі… прапор батальйону. Встиг його зняти і заховав під формою.

«На щастя, нас не дуже ретельно перевіряли», – каже «Фаберже», посміхаючись. «А якщо би знайшли?» – запитав я його. «Розстріляли би, напевно», – посміхається Юрко. – «За таке вони розстрілюють, бува».

Кажуть, підрозділ існує, допоки не втрачено його прапор. Отже, Юрко, можна сказати, врятував цілий батальйон. Подвиг цього відчайдуха якось забутий державою – й досі не відзначений нагородами. Та ми не забуваємо. З днем народження, «Двадцятка»!!! Слава Україні!!!