З квітня в Україні пенсії підняли тільки двом категоріям українців – колишнім військовослужбовцям і працюючим пенсіонерам, передає Корупція.Інфо

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбор

В середньому пенсія має зрости на 1,5 тисячі гривень, кажуть в Мінсоцполітики.

Нові пенсії, починаючи з січня отримали ті, кому встигли перерахувати виплати. Всім, кому Пенсійний фонд не встигне перерахувати розмір виплат, ті отримають пенсію без змін. Зміни можна буде побачити в наступному місяці.

Популярне: Сотні українців втратили право на підвищену пенсію: Верховний суд виніс важливе рішення

Також чиновник сказав, що звертатися до Пенсійного фонду із заявами, як це робилося раніше не потрібно. Пенсії перераховуються автоматично.

Для колишніх військовослужбовців дана робота проводиться в кілька етапів. За два наступні роки пенсії зростуть в два рази. З 1 січня пенсії підвищать на 1500 грн в місяць, з 1 січня 2019 року виплати будуть збільшені на 750 грн, а з січня 2020 року отримають ще 750 грн. На сьогоднішній день пенсія колишнього військового становить 2898,14 грн.

«Особам, звільненим з військової служби, крім звільнених з органів внутрішніх справ, виплату здійснюватимуть в три етапи. З 1 січня 2018 року – на 50% сума підвищення, з січня 2019 року – на 75%, з 1 січня 2020 року – на 100%», – розповів представник Пенсійного фонду Павло Павелко.

Також автоматичний перерахунок виплат торкнеться і працюючих пенсіонерів. Шамбор пояснив, що програмне забезпечення автоматично враховує сплачений єдиний соціальний внесок з нарахованої бази і здійснює розрахунки. Пенсіонер автоматично отримує співмірні виплати. Обов'язковою умовою для такого перерахунку є офіційне працевлаштування та сплата єдиного соціального внеску. Правда, розраховувати на доплату можуть тільки ті, хто відпрацював не менше 24 місяці після виходу на пенсію.

Для збільшення пенсійних виплат для військовослужбовців в бюджеті передбачені 7,8 млрд грн. Перегляд пенсій торкнеться представників 12 силових відомств країни.